Profilul femeii care şi-a măcelărit soacra şi animalele din curte: Se încadrează în tipologia „anihilatorului”

Anchetatorii au făcut primele dezvăluiri despre femeia din Arad care şi-a măcelărit soacra şi animalele din curte. Procurorii sunt uimiţi de cruzimea femeii şi susţin că aceasta ar fi omorât pe oricine i-ar fi ieşit în cale. În urma audierilor, anchetatorii au stabilit că femeia de 60 de ani se încadrează perfect în tipologia "anihilatorului", potrivit România TV.
Alina Costache
21 aug. 2014, 11:36
Profilul femeii care şi-a măcelărit soacra şi animalele din curte: Se încadrează în tipologia

Femeia a fost supusă unei expertize psihiatrice, iar acum se aşteaptă rezultatele. Dacă se dovedeşte că era lipsită de discernamânt, agresoarea va fi internată într-un spital de psihiatrie.

O femeie și-a ucis fosta soacră, în vârstă de 80 de ani, ca apoi să taie un miel pe care l-a aruncat în foc. Într-un final, ea a omorât şi câinele bătrânei, lovindu-l cu toporul în cap. Incidentul macabru a avut loc în cursul dimineţii de miercuri, în jurul orei 8.00, în comuna Zăbrani din judeţul Arad. 

Cadavrul bătrânei a fost transportat la morgă pentru efectuarea necropsiei, încercând astfel să se stabilească cauzele decesului. Anchetatorii nu au descoperit răni pe trupul neînsuflețit al victimei, în afară de leziunile de pe mâini, semn că femeia a încercat să se apere.

Polițiștii și procurorii au ajuns la fața locului anunțați de vecinii victimei. Aceștia au povestit că miercuri dimineața, în jurul orei 8.30, fosta nora urla în curtea casei, așa că au anunțat autoritățile. În casa victimei din Zăbrani, anchetatorii au găsit-o pe bătrâna decedată. Un miel fusese înjunghiat și aruncat în foc de către fosta nora deoarece, potrivit spuselor femeii, „behăia”. De asemenea, nici câinele bătrânei nu a scăpat de criminală, agresoarea lovindu-l cu toporul în cap pe motiv că „nu o suporta”.

Citeşte şi Bărbatul arestat pentru uciderea unui om de afaceri din Arad, trimis în judecată

Nepoții bătrânei au lăsat-o pe bătrână în grija fostei nurori, pentru trei zile, cât aceștia erau plecați în Austria. Femeia le-a spus anchetatorilor că de dimineață s-a certat și s-a bătut cu bătrâna, ajungând să o omoare. Vinovata fost transportată la Arad și internată într-un spital de psihiatrie.

 

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Alina Eriko a plecat din Spitalul Obregia! Incredibil unde încearcă să se reabiliteze
Fanatik.ro
Cine sunt Mandel Kata și Bartalis Henrietta, primele sportive din România care vor reprezenta snowboardul feminin, la Jocurile Olimpice de iarnă
Capital.ro
Reguli la bloc. Proprietarii trebuie să plătească chiar și ce nu folosesc direct în bloc: Proprietatea comună nu este opțională
Playtech.ro
Domeniile cu cele mai mari salarii medii din România. HoReCa și confecțiile, la coada clasamentului
Adevarul
Minciuna lui Putin: de ce Kremlinul folosește imagini vechi pentru a-i păcăli pe ruși că liderul lor s-a scufundat în apa înghețată de Bobotează
wowbiz.ro
Durere uriașă în urma tânărului mort în spitalul din Buzău! Iubita lui Gabriel a cedat, la o săptămână după ce l-a condus pe ultimul drum: „Sufletele s-au cerut…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De necrezut cu cine s-a afișat Dorobanțu după ce a câștigat Marea Finală a sezonului 4 „Casa Iubirii”! Nimeni nu se aștepta să-i vadă împreună
iamsport.ro
Susține că apropierea de Mircea Lucescu i-a distrus relația cu Cornel Dinu: ”Știa că sunt prieten cu el, de aceea s-a comportat așa cu mine”
MediaFlux
Premierul Bolojan, la un pas să fie schimbat. Sorin Grindeanu dă semnalul în Coaliție după acordul UE-Mercosur
stirilekanald.ro
VIDEO Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend