Dacă ai BMW, trebuie să citeşti asta. Nici nu-ţi trece prin cap la ce RISCURI eşti expus

Oglinzi, ştergătoare sau capace de roţi. Toate reprezintă o atracţie pentru ei pentru că se vând repede şi la un preţ bun. La Poliţia Capitalei, deja s-au depus zeci de astfel de sesizări. Şoferii iau atitudine şi încearcă să-şi personalizeze oglinzile, inscripţionând pe ele numărul de înmatriculare.
Romania TV
16 mart. 2014, 17:12
Dacă ai BMW, trebuie să citeşti asta. Nici nu-ţi trece prin cap la ce RISCURI eşti expus

De cele mai multe ori, hoţii acţionează la comandă. Îşi aleg autoturisme de lux. O pereche de geamuri de oglindă pentru o astfel de maşină costă câteva sute de euro, în magazine. Pe site-urile de specialitate, oglinzile se vând, la mâna a doua cu sume curpinse între 150 şi 550 de lei, mult mai ieftine decât cele noi. Astfel, se găsesc si cumpărători.

„Încă de la începutul anului au fost sesizări semnalate la Poliţia Capitalei. poliţiştii au făcut demersuri şi chiar au reuşit să destructureze câteva grupări infracţionale specializate în furtul de componente de la auto”, a declarat Emilia Mihai, purtător de cuvânt Poliţia Capitalei, potrivit România TV.

Proprietarul acestei masini a luat singuri măsuri împotriva hoţilor. şi-a inscriptionat pe oglinda retrovizoare numărul de înmatriculare, în speranţa că hoţii se vor gândi de două ori înainte de a acţiona .

De la începutul anului, zeci de plângeri au fost depuse la poliţie. Oamenii îşi pierd speranţa că îşi vor mai recupera oglinzile.

Citeşte şi: Spărgători de maşini, prinşi în flagrant. Hoţii furaseră zeci de mii de euro

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Eroii de la Sevilla în epoca Transfermarkt. Cât ar fi valorat astăzi jucătorii Stelei care au câștigat Cupa Campionilor Europeni în 1986
Capital.ro
EXCLUSIV. Ce rol important ar fi pregătit pentru Ilie Bolojan, după ce a pierdut funcția de premier
Playtech.ro
Sunt obligați taximetriștii și șoferii de ridesharing să aibă scaun pentru copii în mașină? Ce prevede legea
Adevarul
Economistul care a prezis crizele trecute avertizează: Recesiunea este inevitabilă în 2026 și urmează o corecție majoră pe bursă
wowbiz.ro
Gestul care a dat-o de gol pe Andreea Ibacka! Se întâmplă după zvonurile legate de divorț
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiețel de trei ani și-a pierdut viața după ce a căzut într-o fântână, în județul Bacău. Salvatorii nu au mai putut face nimic
iamsport.ro
Surpriză: Red Bull i-a găsit înlocuitor lui Verstappen!
MediaFlux
Armata Română strigă mobilizarea pentru rezerviști. Județele în care se organizează exerciții în acest an
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi