Proprietarul maşinii clonate crede că este victima unei înţelegeri între interlopi şi poliţişti

Bucureşteanul care a avut ghinionul să dea peste o maşină exact la fel cu a lui într-un service din Capitală bănuieşte că există o legătură între atelierul auto şi cei care i-au clonat autoturismul, atâta timp pe plăcuţele falsificate este trecut numele service-ului şi numărul de telefon, potrivit evz.ro.
Romania TV
29 feb. 2012, 09:57
Proprietarul maşinii clonate crede că este victima unei înţelegeri între interlopi şi poliţişti

Din acest motiv, victima se teme de o răzbunare a interlopilor, în condiţiile în care anchetatorii au declarat că maşina este furată din străinătate. Bucureşteanul a povestit pentru evz.ro cum a făcut descoperirea, anunţat fiind de un prieten. „Mi-a spus: «Văd că eşti cu maşina în service!» Eu eram acasă. «Cum, domle, că maşina ta e aici!». Dar maşina mea era în parcare. Am plecat acolo”, a povestit bărbatul, pentru EVZ. Ajungând la locul cu pricina, acesta a anunţat poliţia. „Au venit şi nu ştiau ce să facă. Cei de la service se eschivau – au spus că în ziua aia au văzut-o prima dată. Ce m-a surprins este că cei care fac ancheta spuneau că am găsit maşina pe o stradă. Nu-i adevărat! Era în curtea service-ului”.

Citeşte AICI povestea maşinii clonate.

Suspiciunile bărbatului merg mai departe, regretând că a făcut publică povestea. El crede că cei de la service sunt implicaţi în „afacere”, protejaţi fiind de complici din poliţie. După incident, el a cerut să i se schimbe plăcuţele de înmatriculare. „Am ales pentru număr literele CRA. M-am gândit c-o să le fie ruşine să meargă cu acest număr. Sper să nu le mai cloneze!”.

Poliţiştii Secţiei 13 din Bucureşti fac investigaţii privind maşina „clonată”, un autoturism Volvo, găsit cu plăcuţe de înmatriculare artizanale. Vehiculul a fost reclamat de proprietarul unei maşini asemănătoare, cu număr identic.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Kylian Mbappe a postat din greșeală o poză cu Ester Exposito! A șters-o imediat după ce și-a dat seama ce a făcut
Capital.ro
Pană majoră de curent pe litoral. Aproape 100 de hoteluri, restaurante și terase au fost afectate
Playtech.ro
Greșeli pentru care poți rămâne fără permis de conducere în Grecia. O simplă parcare l-a lăsat pe un român fără dreptul de a conduce timp de două luni
Adevarul
De anul viitor, elevii ar putea fi puși să meargă la biserică pentru a fi evaluați la Religie. Expert: „O sursă generatoare de inechitate”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Ofertă de 8 milioane de euro pentru CFR Cluj! Cine vrea să cumpere clubul
MediaFlux
Un „călător în timp”, care susține că vine din anul 2118, dezvăluiri uluitoare despre viitorul omenirii: „Meritați să știți adevărul”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România