Protestatarul singuratic din Baia de Arieş s-a dus să deszăpezească singur Buzăul

Nicolae Praţa, protestatarul singuratic din Baia de Arieş, este pus pe fapte mari. După ce a protestat singur şi fără rezultat în faţa primăriei din localitate împotriva Guvernului şi a lui Traian Băsescu, omul a plecat la deszăpezire.
Romania TV
17 feb. 2012, 10:27
Protestatarul singuratic din Baia de Arieş s-a dus să deszăpezească singur Buzăul

În urma protestelor bărbatul a primit doar promisiuni privind locuri de muncă, care nu s-au concretizat până acum, informează adevarul.ro. Astfel, Nicolae Praţa s-a decis să meargă în judeţul Buzău pentru a ajuta la înlăturarea nămeţilor de pe locuinţele oamenilor.

“Am venit cu trenul până aici. Dacă tot nu am de lucru m-am decis să vin să ajut oamenii afectaţi de zăpadă şi viscol. Am aici o prietenă la care stau acum, dar o să îmi găseasc să locuiesc şi în altă parte. O să merg să ajut în zonele unde este zăpada mai mare“, a declarat pentru „Adevărul“ Nicolae Praţa. Bărbatul a spus că oamenilor nu le vine să creadă că a parcurs sute de kilometri cu trenul pentru a-i ajuta. „Voi sta maxim două săptămâni, după care mă voi întoarce la Baia de Arieş“, a mai spus Nicolae Praţa. Cunoscut în ţară ca protestatarul singuratic din faţa Primăriei oraşului Baia de Arieş, bărbatul şi-a exprimat nemulţumirea timp de două săptămâni în faţa instituţiei. Ar fi vrut să iasă şi în continuare, însă nu a mai primit autorizaţie.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Cine sunt Remi și Bianca, cel de-al doilea cuplu care își testează relația la Insula Iubirii, sezonul X! Au o diferență de vârstă de peste 10 ani
Fanatik.ro
Cum a reușit, de fapt, Mircea Lucescu să câștige titlul cu Rapid. Daniel Pancu i-a dezvăluit secretul lui „Il Luce”
Capital.ro
Primăria Capitalei schimbă regulile pentru ajutoare. Vouchere eliminate, stimulente reduse și plăți suspendate
Playtech.ro
Stațiunea din România care rămâne aglomerată și în septembrie. Cât costă cazarea după încheierea sezonului
Adevarul
Bătrâna, comuna uitată în munți, cu 50 de locuitori și pistă de biciclete. „Satele n-au apă și curent, iar pe pistă merg tractoarele”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat și-a pierdut viața pe „Drumul Morții”, în județul Bacău. Alte trei persoane, printre care și un copil, au ajuns în spital
iamsport.ro
Afacere de milioane de euro între frații Pavăl și Ion Țiriac
MediaFlux
Cât timp trebuie păstrate de fapt taloanele de pensie! Mulți seniori nu știu asta
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat