Proteste şi la sate: „Blonda piticu’ şi chiorul a-nfometat poporul”. IMAGINI de la telespectatori

Imagini inedite transmise de telespectatorii Romania TV. Ei au trimis la [email protected] instantanee surprinse la manifestaţiile care au avut loc, în ultimele zile, în toate colţurile ţării.
Romania TV
20 ian. 2012, 14:53
Proteste şi la sate:

Fotografii deosebite ne-au fost transmise de un telespectator din comuna Bragadiru, judeţul Teleorman. În micuţa localitate rurală, oamenii au ieşit în stradă cu pancarte şi cu tricolorul pentru a protesta şi ei împotriva preşedintelui Traian Băsescu.

Un alt telespectator a surprins, la Braşov, imagini care arată că recuzita protestatarilor este comparabilă cu cea din Piaţa Universităţii: lumânări, cădelniţe etc.

Caracalenii, după cum arată fotografiile pe care le-am primit, dau dovadă şi ei de mare inventivitate în găsirea unor sloganuri noi împotriva puterii.