Puşcaş i-a dat gol lui Buffon în amicalul de lux Inter – Juventus, disputat în China VIDEO

George Puscas a marcat un gol, miercuri, in meciul amical disputat de Inter cu Juventus, la Nanjing (China).

24 iul. 2019, 15:59

George Puscas, 23 de ani, a fost introdus pe teren in minutul 79 si a reusit sa marcheze la loviturile de departajare.

Inter a fost invinsa, insa, de Juventus, cu 4-3 la penalty-uri, dupa ce in timpul regulamentar scorul a fost egal, 1-1.

De Ligt (autogol, in minutul 10) si Cristiano Ronaldo (cu o lovitura libera deviata, in minutul 68) au marcat golurile din timpul regulamentar.

La penalty-uri, pentru Inter au marcat Puscas, Joao Mario si Barella, in timp ce Ranocchia, Longo si Borja Valero au ratat. De partea cealalta, pentru Juventus au punctat Cancelo, Cristiano Ronaldo, Emre Can si Demiral, iar Rabiot si Bernardeschi au ratat.

Inter i-a decis viitorul lui George Puşcaş. Anunţ de ultimă oră din Italia

INTER: 1 Handanovic; 33 D’Ambrosio, 6 De Vrij, 37 Skriniar; 87 Candreva, 5 Gagliardini, 77 Brozovic, 12 Sensi, 29 Dalbert; 44 Perisic, 70 Esposito.

Rezerve: 27 Padelli, 46 Berni, 13 Ranocchia, 15 Joao Mario, 20 Borja Valero, 21 Longo, 24 Barella, 72 Colidio, 73 Agoume, 95 Bastoni, 96 Ntube, 97 Puscas, 98 Pirola, 99 Vergani.

Antrenor: Antonio Conte.

JUVENTUS: 1 Szczesny; 20 Cancelo, 4 De Ligt, 19 Bonucci, 2 De Sciglio; 25 Rabiot, 5 Pjanic, 14 Matuidi; 33 Bernardeschi, 21 Higuain, 7 C. Ronaldo.

Rezerve: 77 Buffon, 31 Pinsoglio, 34 Loria, 17 Mandzukic, 23 Emre Can, 24 Rugani, 28 Demiral, 35 Di Pardo, 36 Coccolo, 37 Beruatto, 39 Kastanos, 40 Toure, 41 Muratore, 43 Frederiksen, 44 Mavididi, 45 Matheus Pereira.