Raed Arafat, mesaj pe Facebook pentru cei care vor să iasă în stradă pentru a-l susţine

Medicul Raed Arafat, secretar de stat în cadrul MAI, a transmis pe Facebook un mesaj pentru cei care vor să iasă în stradă pentru a-l susţine.
Ionela Marcu
01 apr. 2016, 08:14
Raed Arafat, mesaj pe Facebook pentru cei care vor să iasă în stradă pentru a-l susţine

Raed Arafat se declară onorat de spriinul de care se bucură, însă consideră că nu este nevoie de nicio demonstraţie, în condiţiile în care există un dialog deschis pe tema controversatului raport al Corpului de Control al Guvernului privind modul în care s-a intervenit la tragedia din clubul Colectiv.

Am vazut pe facebook si pe diferite pagini internet indemnuri ca oamenii sa iasa in strada pentru a-si exprima sprijinul pentru sistemul de urgenta, si pentru mine, Sambata / Duminica. In primul rand pentru mine este o onoare sa vad ca multi cred in ce fac, impreuna cu colegii mei, si isi exprima sprijinul pentru activitatea serviciilor de urgenta. Pe de alta parte, consider ca iesirea in strada nu este solutia avand in vedere ca exista la acest moment un dialog deschis pe tema raportului de control urmand ca saptamana viitoare sa ne intalnim si cu domnul Prim Ministrru pe aceasta tema. Totodata nu as dori ca cineva sa foloseasca aceasta situatie pentru a lansa insulte si injuraturi cu caracter politic si sa foloseasca in mod incorect, cu alte scopuri, un posibil eveniment la care sa participe oamenii care intr-adevar cred in sistemul de urgenta si in cei care lucram in acest sistem. Sper ca mesajul meu sa va ajunga si multumesc din nou pentru sustinerea exprimata. Sper ca saptamana viitoare sa aduca mai multe clarificari si o abordare inteleapta si pozitiva care sa duca la dezvoltarea in continuare a sistemului integrat de urgenta in serviciul populatiei„, este mesajul postat de Raed Arafat pe pagina sa de socializare.

Susţinătorii lui Raed Arafat au anunţat că vor să iasă în stradă pentru a-l apăra pe şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, în urma raportului Corpului de Control în cazul Colectiv. Evenimentul ar urma să aibă loc în perioada 2-3 aprilie începând cu ora 10, pană la 22:00.

Evenimentul va purta numele de „Toată România în stradă, pentru Raed Arafat!” şi are ca scop susținerea șefului Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, ca urmare a discuțiilor apărute în urma raportului corpului de control privind intervenţia de urgenţă la clubul Colectiv.

„Așa cum Traian #Băsescu a încercat în trecut să îl elimine din sistem pe EROUL SMURD, la fel se întâmplă zilele acestea cu guvernul numit de Klaus #Iohannis, al cărui premier #Cioloș încearcă printr-un așa-zis raport al corpului de control, măsluit cu scopul clar de a-l denigra pe Raed Arafat… Ieșind în stradă pentru a protesta, să cântăm în cor, în toate orașele României „SMURD SUNTEM NOI”!!!”, se arată în mesajul organizatorilor evenimentului.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
Marius Șumudică e sigur: „E jucătorul de care FCSB are nevoie”. Cine e fotbalistul crescut de Porto
Capital.ro
Lege la bloc pentru proprietari. Interdicție pentru asociații. Datele care nu se afișează la avizierul blocului. E lege
Playtech.ro
De ce nu iese maioneza de post pufoasă. Ce ingredient strică totul
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Mesaj exploziv din partea fostului antrenor al Craiovei: ”Mirel a plecat plângând, i s-a luat șansa la titlu și a fost lucrat fără să poată spune adevărul. Slugoii și maimuțoii din jurul lui Mike au jubilat că au scăpat de el”
MediaFlux
Tichete pentru plata facturilor la energie. Câți români au primit cardurile în realitate
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul