Ramona Bădescu vrea să-şi boteze fiul la Vatican

Ramona Bădescu se pregătește de botezul micuțului ei. Marele eveniment din viața vedetei a fost amânat din cauza pandemiei de coronavirus, dar după ridicarea restricțiilor aceasta intenționează să țină botezul la Vatican.
Romania TV
28 mai 2020, 14:34
Ramona Bădescu vrea să-şi boteze fiul la Vatican

Ramona Bădescu a devenit mamă la 50 de ani și, spune ea, trăiește cea mai frumoasă perioadă din viața ei alături de băiețelul ei de 8 luni. Din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, frumoasa actriță a fost însă nevoită să amâne botezul acestuia.

Între timp, Ramona Bădescu se ocupă de organizarea botezului. Actrița își dorește ca marele eveniment să aibă loc la Vatican, potrivit Click. După botez vedeta a declarat că va dezvălui și numele ales pentru băiețelul său.

„Ceea ce îmi doresc extrem de mult, cea mai arzătoare dorință a mea, este să pot organiza botezul copilului meu, pentru că din cauza acestei situații cauzate de coronavirus nu am putut face nimic. Așa că primul lucru pe care îl voi face imediat după ce se vor termina restricțiile și vom reveni cât de cât la normal, va fi botezul fiului meu, sper că acolo unde îmi doresc, la Vatican.”, a mărturisit Ramona Bădescu pentru Click.ro.

Citeşte şi: Ramona Bădescu, izolată în Italia: „Totul este foarte strict, nu am mai ieşit din casă de o săptămână”

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Afacerea care i-a adus pierderi uriașe lui Ilie Dumitrescu. Ce investiție regretă fostul mare internațional
Capital.ro
Românii renunță la Călin Georgescu. Cifrele care dovedesc cum pierde influența. S-a prăbușit de 30 de ori
Playtech.ro
Declarație de primire a sultei și radierea din cartea funciară. Model pentru 2026 şi acte necesare
Adevarul
Întoarcerea acasă: chirurgul cardiovascular care a ales România după Franța și Luxemburg
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Sergiu, tânărul împușcat în Italia a fost înmormântat! Imaginile DURERII cu momentul în care mam... Vezi mai mult
iamsport.ro
Nicolae Stanciu l-a sunat pe fostul său patron și i-a spus că vrea să semneze cu Rapid: ”Era de acord să vină pe un salariu mai mic decât la Genoa! Am vorbit și cu Burleanu”
MediaFlux
Cum şi-a pregătit Veronica Micle sinuciderea. Ultimele versuri au fost scrise cu gândul la Eminescu
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend