RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV 1-1. Giuleştenii au fost egalaţi în prelungiri

Rapid – Ceahlăul Piatra Neamţ 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Martin, în minutul 22, oaspeţii reuşind egalarea prin Ştefănescu, în minutul 90+3.

10 nov. 2014, 14:16

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV 1-1 (M. Martin – min. 22/Ştefănescu – min. 90+3)

Click aici pentru a vedea Rapid-Ceahlăul

În ceea ce priveşte formaţia Rapid Bucureşti pentru meciul de luni, Nicolae Vasile şi Emil Dică au primit în partida cu CSMS Iaşi al 4-lea cartonaş galben din acest sezon şi vor fi suspendaţi o etapă. Vasile a mai fost avertizat în meciurile cu Astra Giurgiu, Concordia Chiajna şi FC Botoşani iar Dică cu FC Viitorul, Petrolul Ploieşti şi Astra Giurgiu.

Rapid – Ceahlăul Piatra Neamţ, LIVE VIDEO, ora 20:30, etapa a XIV-a, Liga I AICIAICI şiAICI

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. De asemenea, Ioan Mera a fost eliminat de arbitrul Sebastian Colţescu în meciul cu CSMS Iaşi, primind două cartonaşe galbene şi va fi suspendat pentru disputa cu nemţenii.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. Atacantul francez Jean-Bryan Boukaka a făcut ruptură la primul său meci din Liga 1, cu FC Botoşani şi va absenta cel puţin două săptămâni.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. “Până îşi revine din punct de vedere fizic, cred că se termină turul“, a declarat antrenorul Marian Rada.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. “E foarte greu să ieşim din această zonă, încă nu avem un lot valoros, care să ne ridice deasupra liniei. Sunt promisiuni că în iarnă vin 3-4-5 jucători de valoare. Dacă nu vin, va fi foarte greu, dar eu nu voi dezarma, voi încerca şi cu acest lot să fac minuni”, a completat Marian Rada.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. În ceea ce priveşte Ceahlăul Piatra Neamţ, fundaşul stânga Vaidas Slavickas a primit la Giurgiu al 4-lea cartonaş galben din acest sezon şi va fi suspendat o etapă. Lituanianul a mai fost avertizat în meciurile cu Concordia Chiajna, FC Braşov şi FC Botoşani.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. Fundaşul central Andrei Marc a primit şi el în partida cu Astra al 4-lea cartonaş galben din acest sezon şi nu va putea juca în Giuleşti. Marc a mai fost atenţionat în meciurile cu CFR Cluj, FC Braşov şi Gaz Metan Mediaş.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. Totodată, nu vor juca nici Andrei Dumitraş, care acuză o ruptură musculară după antrenamentul de miercuri seara, Lucian Cazan, care este nerefăcut şi Vlad Achim cu Oleg Clonin, care sunt în continuare accidentaţi.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. “Meciul cu Rapid este un meci important, cu o miză importantă pentru ambele echipe. Rapid se confruntă cu mari probleme, dar lucrurile se încearcă să intre pe un făgaş normal. Din păcate, avem probleme de efectiv, sunt şase jucători importanţi din echipă şi sunt probleme din punct de vedere al omogenităţii”, a declarat antrenorul Florin Marin.

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TV. Echipele probabile:

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TVRapid: Bornescu – Tânc, Negru, Al. Iacob, G. Mendy – Al. Dan, Rui Miguel – M. Martin, I. Roşu, Buş – Ciolacu

RAPID – CEAHLAUL LIVE VIDEO LOOK TVCeahlăul Piatra Neamţ: Calancea – Ad. Gheorghiu, Ichim, Mateciuc, Ţepeş – Onciu, Tăbăcariu – Popadiuc, Ştefănescu, Margină – Al. Pavel