Rapid, doar egal cu U Cluj în etapa a 19-a

Rapid şi Universitatea Cluj şi-au împărţit frăţeşte primele puncte puse la bătaie în 2012. Cele două formaţii au terminat la egalitate, 1-1.

03 mart. 2012, 18:37

Jucătorii lui Răzvan Lucescu au avut primele ocazii în Giuleşti. Bornescu a fost la un pas să-şi ajute foştii colegi. Portarul Universităţii a bâlbâit o minge în careu şi a scăpat-o în corner, după ce a lovit bara transversală.

Până la pauză Glauber putea să înscrie dar a trimis pe lângă poarta din 5 metri.

În repriza a doua spiritele s-au încins şi jucătorii celor două echipe au fost la un pas de bătaie generală. Cristi Balaj a calmat cele două tabere cu advertismente.

Rapid a reuşit să înscrie prima în Giuleşti. Alexa a dat lovitura în minutul 68. Bucuria din tribune s-a stins 13 minute mai târziu, când Universitatea Cluj a restabilit egalitatea prin Grozav.

Răzvan Lucescu a tremurat pe margine când nigerianul Tony a luat la ţintă transversala porţii lui Dani Coman.

Meciul a oferit şi un moment amuzant. Marian Cristescu a alunecat şi l-a pus la pamânt şi pe centralul Cristi Balaj.