Rapid s-a apropiat la două puncte de Dinamo

Rapid suflă în ceafa liderului Dinamo, după victoria cu FCM Târgu Mureş din etapa a 13-a.

07 nov. 2011, 20:08

Rapid Bucureşti s-a impus în partida disputată în deplasare cu FCM Târgu Mureş, scor 2-0, în cea de-a 13-a etapa a Ligii 1.

În minutul 61 Ştefan Grigorie a deschis scorul după ce a scăpat singur în careul lui Albuţ, l-a lobat pe portarul celor de la Tg.Mureş şi a împins mingea în poartă.

Peste 17 minute, nou-intraţii Herea şi Teixeira au combinat perfect şi ultimul a dublat avantajul Rapidului cu o torpilă din faţa careului.

Giuleştenii au bifat astfel cea de-a 11-a partidă consecutivă fără înfrângere în Liga 1 şi au urcat pe locul doi în clasament, la două puncte în urma liderului Dinamo. FCM Târgu Mureş rămâne la retrogradare, pe locul 17, cu doar opt puncte acumulate în 13 meciuri.