Rareş Bogdan îl desfiinţează pe Dan Barna: „E cantitate neglijabilă, nu mai poate impune nimic. Ne batem cu PSD, nu cu el”

Rareș Bogdan a lansat un atac dur la adresa liderului USR, Dan Barna, după ce acesta a fost, miercuri, la întâlnirea cu Marcel Ciolacu, Victor Ponta și Raed Arafat.
Iulian Tudor
10 iun. 2020, 18:44
Rareş Bogdan îl desfiinţează pe Dan Barna:

„Marcel Ciolacu are o presiune a baronilor pentru a face opoziție. Toate aceste recomandări nu le-a făcut Klaus Iohannis, ci de la domnul Arafat, domnul Rafila, domnul Cercel, domnul Musta, domnul Tătaru. Oamenii nu sunt de rea credință. Trebuie să găsim soluții pentru HORECA.

Citeşte şi Rareş Bogdan: Undeva la 36% din populaţie mai susţine restricţiile. Este tragic pentru un partid

Nu înțeleg jocul domnului Ciolacu, al domnului Ponta. Mi se pare inadecvată și ciudată prezența domnului Barna alături de domnul Ciolacu. M-a deranjat. Domnul Barna e cantitate neglijabilă, nu mai poate impune nimic, noi ne batem cu PSD, nu cu el.

Există riscuri foarte mari, iar relaxarea poate duce la infectare. Infrastructura spitalicească lasă de dorit”, a spus Rareș Bogdan, la B1 TV.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Noi informații în cazul fetei de 13 ani care și-a înjunghiat tatăl pentru a-și salva mama! Ce a declarat viceprimarul localității
Fanatik.ro
Gigi Becali s-a enervat în direct după CFR Cluj – FCSB 1-0: „Nu fac eu la fotbal ce zice Ilie Dumitrescu!”
Capital.ro
Horoscop 24 – 30 august 2026. Această zodie are parte de interacțiuni prietenoase și productive la locul de muncă și acasă
Playtech.ro
Stațiunea din România care rămâne aglomerată și în septembrie. Cât costă cazarea după încheierea sezonului
Adevarul
Cazul Lindsay Clancy. Cum a ajuns o mamă care și-a ucis cei trei copii să fie susținută de sute de femei
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de 4 ani și-a pierdut viața pe patul de spital, după ce a fost infectată cu difterie
iamsport.ro
Dan Șucu s-a decis și plătește 2.500.000 de euro pentru transfer
MediaFlux
Ce pensie primești dacă ai muncit 35 de ani cu un salariu de 4000 sau 5000 de lei
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat