Răzvan Lucescu, în semifinalele CM al cluburilor după Al Hilal – Esperance Tunis 1-0

Al Hilal, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, s-a calificat, sâmbătă, în semifinalele Campionatului Mondial al cluburilor, după ce a învins pe Esperance Tunis, scor 1-0.

14 dec. 2019, 15:42

Al Hilal, câştigătorea Ligii Campionilor Asiei, s-a impus în faţa lui Esperance Tunis, deţinătoarea Ligii Campionilor Africii, prin golul lui Bafetimbi Gomis, din minutul 73. Atacantul francez a marcat la doar 8 minute de la intrarea pe teren. Trupa lui Răzvan Lucescui a rămas în 10 după eliminarea lui Mohamed Kanno, în minutul 86.

Ce a facut Răzvan Lucescu cu steagul României, in fata prinţului. Imaginea de milioane de like-uri FOTO

Al Hilal va evolua în penultimul act al competiției cu Flamengo, deținătoarea Copei Libertadores (echivalentul Ligii Campionilor Americii de Sud), marți, 17 decembrie,de la ora 19:30, în direct la TVR.

Anunţ ULUITOR făcut de un şeic după ce Răzvan Lucescu a câştigat Liga Campionilor Asiei cu Al Hilal

În a doua semifinală se vor întâlni, miercuri, 18 decembrie, de la ora 19:30, Liverpool, deţinătoarea UEFA Champions League, şi învingătoarea partidei Monterrey (câştigătoarea Ligii Campionillor CONCACAF) – Al Sadd (echipa organizatoare, campioana Qatar).