Record mondial: Cel mai lung titlu de hotărâre aparţine guvernului român

Ceea ce veţi citi mai jos (dacă puteţi) este denumirea unei  Hotărâri a Ministerului Apărării care se pare că aprobă o înţelegere greu de înţeles între extrem de multe instituţii care vor să coopereze în domeniul cercetării pentru apărare. Titlul are 323 de cuvinte (2103 semne). Îl redăm în întregime mai jos, nu fără să ne întrebăm dacă domnul Boc ştie câtă risipă de cuvinte face domnul Oprea în plină criză financiară.
Romania TV
25 nov. 2011, 13:07
Record mondial: Cel mai lung titlu de hotărâre aparţine guvernului român

Hotarare pentru aprobarea Memorandumului de Intelegere privind Intelegerile europene in domeniul organizatiilor, programelor si activitatilor de cercetare (EUROPA) (varianta consolidata) intre ministrul apararii nationale al Regatului Belgiei si Ministerul Apararii Nationale al Republicii Cehia si Ministerul Apararii al Regatului Danemarcei si ministrul apararii al Republicii Finlanda si ministrul apararii al Republicii Franceze si Ministerul Federal al Apararii al Republicii Federale Germania si ministrul apararii al Republicii Elene si Guvernul Republicii Ungaria reprezentat de ministrul apararii si Ministerul Apararii al Republicii Italiene si ministrul apararii al Marelui Ducat de Luxemburg si ministrul apararii al Regatului Olandei si ministrul apararii al Regatului Norvegiei si Guvernul Republicii Polonia reprezentat de ministrul apararii nationale si ministrul apararii al Republicii Portugheze si Guvernul Romaniei reprezentat de ministrul apararii si ministrul apararii al Regatului Spaniei si Guvernul Regatului Suediei reprezentat de ministrul pentru aparare si ministrul apararii nationale al Republicii Turcia si secretarul de stat pentru aparare al Regatului Unit al Marii Britanii si al Irlandei de Nord si Aranjamentului Gruparii Europene de Cercetare nr.1 (varianta consolidata ERG nr.1) intre ministrul apararii nationale al Regatului Belgiei si Ministerul Apararii al Republicii Cehia si Ministerul Apararii al Regatului Danemarcei si ministrul apararii al Republicii Finlanda si ministrul apararii al Republicii Franceze si Ministerul Federal al Apararii al Republicii Federale Germania si ministrul apararii al Republicii Elene si Guvernul Republicii Ungaria reprezentat de ministrul apararii si Ministerul Apararii al Republicii Italiene si ministrul apararii al Regatului Olandei si ministrul apararii al Regatului Norvegiei si Guvernul Republicii Polonia reprezentat de ministrul apararii nationale si ministrul apararii al Republicii Portugheze si Guvernul Romaniei reprezentat de ministrul apararii si ministrul apararii al Regatului Spaniei si Guvernul Regatului Suediei reprezentat de Ministerul pentru Aparare si ministrul apararii nationale al Republicii Turcia si secretarul de stat pentru aparare al Regatului Unit al Marii Britanii si Irlandei de Nord privind cooperarea in realizarea Proiectelor de Cercetare si Tehnologie pentru Aparare, semnate la Bucuresti, la 12 martie 2007.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Sorinel Copilul de Aur și-a dus soția în vacanță, după scandalul cu fosta amantă! Ce destinație au ales
Fanatik.ro
Primul antrenor care refuză să-i ia locul lui Marius Baciu la FCSB: „Nu voi ajunge niciodată acolo!”
Capital.ro
Pensii 2026. Nu te găsește poștașul acasă? Ce trebuie să faci ca să nu rămâi fără bani
Playtech.ro
Câți bani mai câștigă șoferii de Uber și Bolt după scumpirea motorinei şi benzinei. Sumele după taxe și carburant
Adevarul
„Soția s-a rănit într-un fier ieșit din saltea”. Vacanța de 2.380 de euro a unei familii de români într-un hotel de 5 stele din Turcia s-a transformat într-un coșmar
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Român de 19 ani, MORT după ce a cules r... Vezi mai mult
iamsport.ro
Banciu a numit viitoarea campioană a României: ”O să câștige atât sezonul regulat, cât și play-off-ul!”
MediaFlux
Gata cu buletinele vechi! Cartea de identitate electronică devine documentul standard în România
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România