Rednic nu-l iartă pe Contra: „A urmărit doar rezultatul”. Ce ar fi trebuit să facă în acest mandat

Mircea Rednic a comentat situaţia de la echipa naţională, care a fost repartizată în urna a patra valorică pentru tragerea la sorţi pentru preliminariile EURO 2020.
Filip Stan
22 nov. 2018, 12:55
Rednic nu-l iartă pe Contra:

Mircea Rednic a declarat că selecţionerul Cosmin Contra a urmărit rezultatele în meciurile din Liga Naţiunilor.

Scandal imens la NAŢIONALĂ! Doi jucători se revoltă: „Contra minte, ne-am făcut de râs!”

„Eu cred că a urmărit să aibă rezultate în această perioadă. Mă gândesc că cineva i-a anunţat pe jucători ce se întâmplă în celelalte meciuri. Eu vreau să reţin părţile pozitive care în meciul ăsta s-au văzut, mai ales în prima repriză, cu o bună posesie, prezenţă în careul advers. Acestea sunt lucrurile care rămân. Eu reţin atitudinea pe care o avut o jucătorii, atitudine pe care nu au avut-o la început. Eu cred că el a fost preocupat de rezultate, pentru că asta îl ţine pe un antrenor. Eu cred că punctele astea pozitive ne dau speranţe pentru calificarea la campionatul european. Sunt multe lucruri pozitive. Eu mi-aş fi dorit să rişte mai mult cu jucătorii de la Under 21, trebuia să dea mai mult credit celor tineri, măcar 2-3 la fiecare meci ar fi fost bine”, a declarat Mircea Rednic.

Cosmin Contra, dezvăluiri despre meciul Muntenegru – România 0-1. Ce s-a întâmplat în VESTIAR

România a terminat pe locul 2 în grupa din Liga Naţiunilor, dar a retrogradat în urna a patra valorică pentru tragerea la sorţi a preliminariilor pentru Campionatul European din 2020.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Dieta medicilor coreeni care te ajută să slăbești 13 kilograme într-o lună. Rezultatele vor începe să se vadă după trei zile
Fanatik.ro
Mircea Lucescu începe în forţă 2026! Decizia luată de selecţioner la începutul anului. Exclusiv
Capital.ro
Taxă pentru obținerea cărții de identitate. Schimbarea anunțată din acest an. Cât se achită pentru serviciile obișnuite, dar și pentru cele în regim de urgență
Playtech.ro
Noi imagini tulburătoare cu momentul în care izbucnește incendiul. Ce s-a văzut pe filmări la ora 1:26
Adevarul
3 ianuarie – o zi cu semnificație sumbră pentru unii dintre adversarii Statelor Unite
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Cine e omul care l-a păgubit pe Gigi Becali cu o sumă uriașă de bani: ”A băgat 10.000.000, dar 3.000.000 le-a topit el!”
MediaFlux
Mai multe zile libere pentru români! Ce schimbări aduce 2026
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend