Reghecampf, interzis în România! Situaţie dramatică pentru fostul partener al Anamariei Prodan

Laurenţiu Reghecampf se confruntă cu o situație complicată în ceea ce privește activitatea sa de antrenor în campionatul României, din cauza unor probleme financiare nerezolvate legate de plecarea sa de la Universitatea Craiova.
Filip Stan
09 iul. 2024, 12:12
Reghecampf, interzis în România! Situaţie dramatică pentru fostul partener al Anamariei Prodan
Reghecampf, interzis în România! Situaţie dramatică pentru fostul partener al Anamariei Prodan

Reghecampf, interzis în România! Laurenţiu Reghecampf a părăsit gruparea din Bănie anul trecut, în septembrie, pentru a antrena în Arabia Saudită la Al-Tai, după doar două luni. În urma plecării sale, a promis că va plăti clauza de reziliere, dar acest lucru nu s-a întâmplat.

Citeşte şi: Reghecampf şi Corina Caciuc, primele imagini din vacanţa exotică. Cum arată acum micuţul Liam FOTO

Mihai Rotaru, finanțatorul oltenilor, a depus o plângere la Comisia de Disciplină a FRF. Ca urmare, lui Laurenţiu Reghecampf i s-a interzis să desfășoare orice activitate legată de fotbal în România până la plata integrală a datoriilor sale stabilite prin hotărârea comisiei. Conform declarațiilor lui Mihai Rotaru, datoriile antrenorului includ o sumă de 300.000 de euro, plus alte 180.000 de euro pentru un membru al staff-ului său. LAurenţiu Reghecampf a făcut o plată parțială recentă de aproximativ 9.000 de euro, dar suma totală rămasă de plată este semnificativă.

„Hai să vă spun despre ce este vorba. Sunt două categorii de datorii. Una e de 300.000 de euro, iar alta de 180.000 (n.r – pentru un om din staff-ul lui Reghecampf). Alta e o diferență de 9.000 și ceva de euro, pe care mi i-a dat azi în cont. Am rămas plăcut surprins”, a spus Mihai Rotaru.

Citeşte şi: Reghecampf rupe tăcerea după scandalul din stradă, de la Snagov, cu Anamaria Prodan: ”Ea a premeditat. A coborât și a început să mă injure”

Laurenţiu Reghecampf a afirmat că a avut o întâlnire cu Mihai Rotaru și este optimist că situația se va rezolva în curând, permițându-i să revină la activitatea de antrenor în România. Deocamdată, este deschis să accepte oferte din alte țări, dar nu din România: „Nu (n.r. – nu are voie să antreneze în România), dar și în România se va rezolva această situație. Am avut o întâlnire cu Mihai Rotaru și se va rezolva. Se rezolvă orice!”.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali a anunțat când vine sfârșitul lumii: „Atât va mai dura”
Capital.ro
Pensii mai mari în România. Anunțul BNR pentru pensionari: A crescut pensia, dar n-au mai rămas bani
Playtech.ro
Meseria bănoasă pentru care nu ai nevoie de studii. Cursul costă până în 900 de lei, dar poți câștiga chiar și 10.000 de lei pe lună
Adevarul
Fostul șef al diplomației ungare, Peter Szijjártó, a dispărut total din spaţiul public după înfrângerea lui Viktor Orban
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a părăsit România, la două zile de la înmormântarea lui Mircea Lucescu. Mărturisirea pe care a făcut-o cu lacrimi în ochi, în prima zi de Paște: „Am comunicat mult prea puțin cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a izbucnit la adresa FRF după ce a apărut pe lista pentru postul de selecționer: ”Fraier nu o să fiu niciodată!”
MediaFlux
Când pică Paștele catolic și ortodox în aceeași zi. Lista sărbătorilor până în 2030
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj