Reghecampf va continua la Steaua: Câştig aici cât aş lua la o echipă mare din Rusia

Tehnicianul Laurenţiu Reghecampf a negat posibilitatea de a părăsi Steaua la sfârşitul actualului sezon, precizând că nu este tentat de o altă formaţie, deoarece câştigă în acest moment cât ar putea câştiga la o echipă mare din Rusia.
Filip Stan
11 mart. 2013, 15:45
Reghecampf va continua la Steaua: Câştig aici cât aş lua la o echipă mare din Rusia

Pe mine mă interesează să câştig campionatul, să mă calific în Champions League, mă interesează să rămân la Steaua, nu m-am gândit niciodată să plec, să mă duc la altă echipă. Am început ceva şi voi duce acest lucru la capăt, bineînţeles dacă voi fi dorit. Am destule provocări.

Din punct de vedere al banilor, nu mă interesează, câştig foarte bine la Steaua, deci n-am niciun motiv să plec. Nu au cum să-mi dea (n.r. – alţii) mai mult, câştig foarte, foarte bine, câştig exact cât aş putea câştiga la o echipă mare din Rusia. Nu mă interesează. În momentul în care mă calific şi joc în Champions League nu mai am nevoie să mă duc la o altă echipă„, a spus Reghecampf, la DigiSport, citat de agenţia Mediafax.

Tehnicianul Stelei a comentat, astfel, afirmaţiile fostului jucător stelist Liţă Dumitru, care a declarat, sâmbătă, la GspTV, că Reghecampf va pleca în vară de la Steaua dacă va trece de Chelsea şi dacă va câştiga campionatul.

Citeşte şi

O nouă seară magică. Steaua a învins-o pe campioana Europei, Chelsea, cu 1-0

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultima postare a femeii din Râmnicu Vâlcea, moartă în urma unei intervenții estetice! Avea doar 45 de ani
Fanatik.ro
Ionel Ganea și-a deschis sufletul după accidentul în care i-a murit fiul de doi ani: „Te schimbă pentru totdeauna!”. Gest incredibil făcut în memoria lui Alexandru
Capital.ro
Prețuri carburanți miercuri, 29 aprilie. Benzina și motorina s-au scumpit din nou. Cât plătesc șoferii înainte de 1 Mai
Playtech.ro
Ai voie să citeşti mesajele din telefonul cuiva fără permisiune? Legea din România de care puţini au habar
Adevarul
China construiește mașina de „unică folosință”. Cât costă un astfel de vehicul
wowbiz.ro
Ea este doctorița care s-a spânzurat de geamul apartamentului. A fost găsită fără suflare, atârnând de o funie
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ea este Alina, tânăra de 21 de ani care și-a pierdut viața după ce s-a izbit cu mașina de un copac, în Constanța. Acul kilometrajului s-ar fi oprit la 130 km/h
iamsport.ro
Un club din SuperLiga ar urma să fuzioneze cu altă echipă, iar mai mulți membri ai Generației de Aur ar fi așteptați să semneze: ”Ăsta e următorul pas”
MediaFlux
Cuba Gooding Jr. în România alături de Codin Maticiuc! Actorul a vizitat șantierul noului spital PRIMELE IMAGINI FOTO și VIDEO EXCLUSIV
stirilekanald.ro
De ce slăbitul devine tot mai dificil după 35 de ani
Răsturnare de situație. Decizia radicală a UDMR