Reguli noi pentru şoferi. Vor trebui să susţină din nou examenul scris

Şoferii care vor încălca regulile Noului Cod Rutier vor fi obligaţi să dea din nou examenul scris pentru a-şi recupera permisul. Această măsură se aplică celor care au încălcat legea de cinci ori pe durata unui an.
Alina Costache
08 feb. 2017, 08:16
Reguli noi pentru şoferi. Vor trebui să susţină din nou examenul scris

Mai mult, persoanele care nu au 11 clase nu vor mai putea sustine examenul pentru permis fiindca acest lucru ar influenta elevii sa mearga la scoala si va reduce considerabil numarul accidentelor. Aceasta prevedere vine si datorita faptului ca multi soferi si-au cumparat, de fapt, carnetul de sofer, scrie bzi.ro.

Conform autoritatilor, cei care vor incalca regulile de circulatie in mod repetat vor fi obligati sa treaca iar examenul scris pentru a primi permisul inapoi. Aceasta lege se va aplica in cazul celor care au incalcat legea de 5 ori pe durata unui an si a fost sanctionat.

Citeşte şi COD RUTIER: Câte clase îţi trebuie pentru a obţine permis auto

 

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Tzancă Uraganu, ironizat de propriul frate. Ce a avut de spus Miraj Tzunami la adresa lui: „I-a fost rușine”
Fanatik.ro
S-a întâlnit cu Dan Petrescu și a rămas uimit de cum arată antrenorul după problemele medicale avute: „Vă spun foarte sincer”
Capital.ro
Dezvăluire despre Traian Băsescu. Ion Cristoiu a spus tot. Ordinul dat de fostul președinte: S-a pus la cale operațiunea
Playtech.ro
De ce nu iese maioneza de post pufoasă. Ce ingredient strică totul
Adevarul
Iarna de la vârful puterii: Ceaușeștii și vacanțele luxoase în România înghețată. Istoric: „Nici fetele lui Dej, nici copiii lui Ceaușescu nu-l mai așteptau pe Moș Crăciun“
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ea este Adriana, tânăra care și-a pierdut viața în Italia. Aceasta a pătruns pe sensul opus și s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Cutremurător! Fostul căpitan din SuperLiga a ajuns să cerșească pe străzi: 'A ajuns boschetar, mi-a cerut un leu'
MediaFlux
Tichete pentru plata facturilor la energie. Câți români au primit cardurile în realitate
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Ultimă oră: Traian Băsescu, operat de urgență! Medicii au făcut anunțul