Reguli stricte pe o nouă plajă amenajată: „Sex prin boscheţi şi drogaţi ca-n Vama Veche? S-o creadă ei!”

Plaja sălbatică din apropierea comunei Săcele este locul celor care fug de aglomeraţia staţiunilor de pe litoral. Primarul comunei, Ion Oprea, este hotărât să amenajeze oaza de sălbăticie însă cei care se vor veni acolo vor trebui să respecte anumite reguli.  Specificul locului va fi păstrat, însă dezmăţul nu va fi la el acasă. 
Alina Costache
26 aug. 2015, 08:24
Reguli stricte pe o nouă plajă amenajată:

Ideea de Vama Veche nu este pe placul primarului din Săcele, astfel că acesta vrea să aibă un control asupra numărului mare de turişti şi impune câteva reguli de bun simţ. 

„Noi vrem să facem reguli, să nu mai facă fiecare cum vrea pe acolo, să îşi facă nevoile pe plajă, mizerie. Dacă se va putea să facem: apă, curent, tot ce trebuie. Tot ei se plâng că nu e locaţie de cazare, la înţelegere cu Biosfera, să facem clădiri uşoare, din lemn, din stuf. E păcat de zonă, asta e cert. (…) Să fie civilizat, se duc să facă sex prin boscheţi, păi aia vor ei? S-o creadă ei! De-aia le place, că îşi fac mendrele pe acolo… s-o creadă ei, n-o să fie niciodată aşa ceva. Tocmai că noi vrem nişte reguli clare.

Acolo se duce o categorie de oameni, care vor linişte, care vor natură, nu ce c**at mănâncă alţii. (…) Ziceţi dumneavoastră, că… chiar îţi vin dracii pe ei! Păi, nişte reguli clare! Zona trebuie să se dezvolte, că vrea Oprea sau nu vrea, dar ceva trebuie să se întâmple, că oamenii tăbară puhoi! Nu poţi s-o laşi aşa, la plesneală, noi mai adunăm gunoaiele de pe acolo, deşi nu-i treaba noastră deocamdată. Păi, ce? Facem ca la Vama Veche să vină să se drogheze pe acolo? Dracii îi ia! Nici vorbă de aşa ceva! Noi nu asta vrem pentru că şi noi vrem să ne simţim bine acolo. Apă trebuie, canalizare trebuie, locaţii de cazare trebuie, că va fi din stuf, nu ştiu… Nu toţi vin cu cortul şi facem o căbănuţă din stuf, nu betoane. Se poate, pentru că aici e vorba de voinţă! Civilizaţia e acolo unde este şi apa! Noi nu gonim oamenii, cum să faci aşa ceva? Noi nu batem câmpii! Vorbesc în cunoştinţă de cauză şi lucid!”, a spus Oprea, notează replica.ro.

Citeşte şi Turiştii fac plajă la Eforie Nord printre excavatoare VIDEO

 

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Lovitură cruntă pentru Universitatea Craiova în lupta la titlu! Titularul ajunge pe masa de operație și nu va mai juca în acest sezon. Exclusiv
Capital.ro
Șoferii, vizați de noi reguli stricte. Amenzile, executate inclusiv în alte state. Se suspendă permisul pentru neplată
Playtech.ro
Ce reprezintă cifrele din cuptor: nu este vorba despre temperatură, ci despre ceea ce coci
Adevarul
Milioane de români s-au stabilit în străinătate. Banii trimiși acasă au depășit investițiile străine directe
wowbiz.ro
Copilul Denisei și al lui Iancu Sterp a primit binecuvântarea. De ce au ales cei doi părinți să nu-l boteze pe David: „Așa cum este scris în Biblie”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
ULTIMĂ ORĂ! Toate zborurile au fost ANULATE până la Paște... Vezi mai mult
iamsport.ro
”FCSB va fi pulverizată”. Jurnalistul anunță Apocalipsa formației lui Gigi Becali
MediaFlux
Când pică Paștele ortodox și Paștele catolic în 2026. Data la care elevii iau vacanță în aprilie
stirilekanald.ro
Rusia ar fi vrut să orchestreze o tentativă de asasinat asupra lui Viktor Orban pentru a-l ajuta să câștige alegerile
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj