Replica lui Florentin Pandele la ameninţările „comandantului” Băsescu: Dacă decide instanţa, fac şi puşcărie

Florentin Pandele, primar al oraşului Voluntari şi soţul senatoarei PSD Gabriela Firea, a comentat pentru stiripesurse.ro acuzaţiile și amenințările făcute de președintele Traian Băsescu la adresa lui și a familiei sale. Şeful statului a lansat un atac voalat la adresa Gabrielei Firea, membru al Comisiei Nana. Preşedintele i-a transmis fostei jurnaliste să fie foarte atentă la soţul ei, Florentin Pandele, că s-ar putea ca într-o zi să nu-l mai găsească acasă. 
Romania TV
14 apr. 2014, 06:51
Replica lui Florentin Pandele la ameninţările

„Dacă instanțele vor hotărî în România ca să merg la pușcărie… asta e, ce să facem, dar cred că ar trebui ca în anul 2014 și de fapt cred că democrația trebuie făcută altfel. Probabil domnul comandant Băsescu era supărat și este supărat de ce se întâmplă în ultimul timp ținând cont de anumite comisii, comentarii care s-au făcut. Eu știu că marinarii își iubesc nici mai mult și nici mai puțin ca alți părinți copiii, dar datorită faptului că ei fiind plecați pe mare copiii cresc fără grija părintelui sau nu îi are sub priviri… pentru că și copiii mei, cei doi băieți au crescut până la vârsta de 13 ani eu fiind plecat pe mare.

Îi înțeleg nemulțumirea domnului comandant Băsescu pentru faptul că în momentul de față unul din copiii dumnealui este subiectul unei anchete a unei comisii parlamentare. Dar cred că nu este vina mea și nu cred că nici a familiei mele că se întâmplă lucrul acesta.

Dacă instanțele vor hotărî ceea ce am înțeles că a spus domnul comandant Băsescu în sensul că soția s-ar putea ca într-o zi să nu mă mai găsească acasă asta este, ce să facem? Dacă Bunul Dumnezeu va hotărî mă va aduce acasă peste un timp. Dar să sperăm că nu se va întâmpla lucrul acesta. Aș vrea să cred că în viitorul nu foarte îndepărtat cei care vor conduce România nu o vor mai conduce cu patimă”, a spus Florentin Pandele, pentru stiripesurse.ro

Președintele Traian Băsescu a declarat duminică seara că informațiile date publicității de Comisia Nana conform cărora contractul Ioanei Băsescu ar putea fi declarat nul este „o prostie”. Traian Băsescu a mai spus că el şi şi fiica lui Ioana sunt dispuşi să meargă oricând la Parchet să dea explicaţii în legătură cu modul de achiziţie a terenurilor de la Nana, judeţul Călăraşi. Şeful statului a lansat un atac la adresa senatorului PSD, Gabriela Firea. 

DailyBusiness
Ministerul Energiei convoacă un comandament de urgență. Sistemul Energetic Național, monitorizat în plin val de caniculă
Spynews
O tiktokeriță celebră din România vrea să recurgă la un gest necugetat!?! Ar fi intrat în patima substanțelor interzise
Fanatik.ro
Jucătorul din SuperLiga care s-a duelat cu Messi la Mondial e nerăbdător să revină la echipă! A renunţat la două săptămâni de vacanţă
Capital.ro
Curs valutar miercuri, 1 iulie. Cât valorează euro și dolarul american la începutul lunii. BNR a publicat noile date
Playtech.ro
Noi furtuni sunt anunţate în Bucureşti, miercuri. Meteorologii spun că nu am scăpat de vremea rea
Adevarul
Blestemul mortal din farfuria țăranului: Ce mâncau românii înainte de mămăligă și cum a provocat aceasta o criză națională
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
NEWS ALERT Foc la metroul din București! Circulația trenurilor este oprită la Universitate
iamsport.ro
Jucătorii de la FCSB au boicotat antrenamentul, iar Gigi Becali a mers de urgență la stadion: ”Vă credeți fotbaliști?”
MediaFlux
Încep procedurile de suspendare a președintelui Nicușor Dan! AUR a votat în unanimitate și cere anticipate
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?