Restricţii de circulaţie pe Autostrada Soarelui şi pe DN 7 în weekend. UPDATE: Incendiu de vegetaţie pe A2

Circulaţia vehiculelor rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane, este interzisă în zilele de sâmbătă, 14 august, şi duminică, 15 august 2021, de Adormirea Maicii Domnului, în anumite intervale orare
Alina Costache
13 aug. 2021, 16:44
Restricţii de circulaţie pe Autostrada Soarelui şi pe DN 7 în weekend. UPDATE: Incendiu de vegetaţie pe A2

UPDATE: Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că pe autostrada A2 București-Constanța, la kilometrul 144+500 de metri, pe sensul către litoral, în zona municipiului Fetești, județul Ialomița, a izbucnit un incendiu de vegetație între sensurile de deplasare, însă nu este afectată vizibilitatea. A fost restricționat traficul pe a doua bandă pentru a permite intervenția echipajelor ISU, circulându-se pe banda 1 și pe banda de urgență, dirijat de polițiști. Se estimează reluarea normală a circulației în 30 de minute.

Restricţii de circulaţie pe Autostrada Soarelui în weekend, anunţă CNAIR.

Astfel, pe A2, traseul Bucureşti (intersecţia A2 cu DNCB) – Fundulea – Lehliu – Feteşti – Cernavodă – Constanţa (intersecţia A2 cu A4) pe sensul Bucureşti – Constanţa, restricţiile se aplică în intervalul 6:00 – 22:00 sâmbătă şi duminică, iar pe sensul Constanţa-Bucureşti, restricţiile se aplică, sâmbătă, în intervalul 16:00 – 22:00 şi, duminică, între 6:00 şi 22:00.

Citeşte şi: Accident cumplit pe Autostrada Soarelui: 6 victime, după ce un microbuz s-a răsturnat

Totodată, pe DN 7, pe traseul Piteşti (intersecţia DN7 cu DN7C) – Râmnicu Vâlcea – Veştem, pe ambele sensuri, restricţiile se aplică sâmbătă 16:00 – 22:00 şi duminică 6:00 – 22:00.

Pe DN 39, pe traseul Agigea (intersecţia DN39 cu DN 39A) – Mangalia (limită municipiu), pe ambele sensuri, restricţii se aplică sâmbătă şi duminică între orele 6:00 – 22:00.

De asemenea, pe DN 22C, pe traseul Murfatlar (intersecţia DN22C cu DN3) – Cernavodă (intersecţie DN 22C cu A2), pe sensul Murfatlar – Cernavodă, restricţiile se aplică doar duminică, între orele 6:00 – 22:00.

Citeşte şi: PROGNOZA METEO 13 august. Vremea se încălzeşte de la o zi la alta, cu 38 de grade Celsius duminică şi luni

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Cum arată casa în care s-a ascuns criminalul de 13 ani din Cenei, după moartea lui Mario. Ce s-a găsit în patul lui
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a semnat sentința lui Dennis Politic după FCSB – Fenerbahce 1-1: „Îl dau! M-am convins!”
Capital.ro
Românii care stau în locuință cu chirie. Dreptul proprietarului nu e nelimitat. Se consideră clauză abuzivă
Playtech.ro
„Două mingi” sau „două mingii”: Care este forma corectă în română
Adevarul
Un tânăr din Bulgaria s-a costumat în fantomă pentru a speria șoferii, iar prietenii lui aruncau cu pietre în mașini
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Răsturnare de situație în cazul tragediei din Timiș. Microbuzul nu avea sistem de asistență
iamsport.ro
BREAKING | S-a rezolvat transferul: pleacă de la FCSB și semnează cu o echipă din SuperLiga! În ce condiții renunță Becali la jucător
MediaFlux
Nicușor Dan a găsit vinovații în cazul uciderii lui Mario. Ce vrea să facă președintele
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil