Restricţii de circulaţie pentru autovehicule începând de astăzi şi până duminică

Circulaţia vehiculelor rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane, este interzisă, începând de miercuri după-amiază şi până duminică seara, în cursul zilei, pe Autostrada Bucureşti-Constanţa, pe DN7, de la Piteşti la Veştem, precum şi pe drumurile ce leagă Agigea de Mangalia şi Murfatlar de Cernavodă.
Filip Stan
14 aug. 2019, 04:40
Restricţii de circulaţie pentru autovehicule începând de astăzi şi până duminică

Angajaţii din sistemul public au o minivacanţă în perioada 15-18 august, astfel că este de aşteptat ca aceste rute să fie aglomerate în următoarele zile.

Centrul Infotrafic informează că, potrivit CNAIR, în perioada 14 – 18 august, circulaţia vehiculelor rutiere cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane, este interzisă pe mai multe artere rutiere, astfel:

– Pe Autostrada A2, pe ambele sensuri, pe traseul Bucureşti (intersecţia A2 cu DNCB) – Fundulea – Lehliu – Feteşti – Cernavodă – Constanţa (intersecţia A2 cu A4), în 14 august, în intervalul 16.00-22.00, în 15 şi 16 august, între orele 6.00 şi 22.00, în 17 august, pe sensul Bucureşti-Constanţa între 6.00 şi 22.00, iar pe 18 august, pe sensul Constanţa-Bucureşti, tot între 6.00 şi 22.00.

– Pe DN7, pe traseul Piteşti (intersecţia DN7 cu DN7C) – Râmnicu Vâlcea – Veştem (intersecţia DN7 cu DN1), în 14 august, între 16.00 şi 22.00 şi pe 15 şi 16 august, între orele 6.00 şi 22.00.

– Pe DN39, pe traseul Agigea (intersecţia DN39 cu DN39A) – Mangalia (limită municipiu), în 14 august, între 16.00 şi 22.00 şi din 15 până în 18 august, în fiecare zi între 6.00 şi 22.00.

– Pe DN22C, pe traseul Murfatlar (intersecţia DN22C cu DN3) – Cernavoda (intersecţia DN22C cu A2), în 18 august, între orele 6.00 şi 22.00.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Elvis Pian a fost eliberat din închisoare. Cum a fost sărbătorită ieșirea lui din spatele gratiilor
Fanatik.ro
Care a fost, de fapt, adevărata relație dintre Cornel Dinu și Valentin Ceaușescu? Dezvăluirile prietenului de-o viață Tică Dănilescu
Capital.ro
Taxă pentru gunoi. Se majorează tariful începând cu 1 ianuarie 2026. Sunt vizate atât persoanele fizice, cât și cele juridice
Playtech.ro
În ce zile se merge la colindat. Ce se face din 24 decembrie până la Anul Nou
Adevarul
Mii de bucureșteni așteaptă de ani recunoașterea unui drept garantat prin lege. Puțini știu că îl pot obține mai repede
wowbiz.ro
Ce a apărut în locul in care Mălina Guler și-a dat ultima suflare. Ipoteze șocante circulă pe internet: „Ar fi căzut 15-20 de persoane din acel bloc… au mai murit 3”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Denise Rifai, pregătită pentru viața în doi! Vedeta Kanal D ne-a dezvăluit planurile sale pentru 2026: „A venit momentul”
iamsport.ro
Discuțiile din culise dintre Gino Iorgulescu și Mugur Isărescu pentru un proiect uluitor în fotbalul românesc, la un mare club
MediaFlux
CSM, reacție dură după referendumul propus de Nicușor Dan: Referendumul nu e printre modalităţile de demitere a membrilor CSM
stirilekanald.ro
Rusia anulează acordul militar cu România. Schimbare majoră care declanșează alerta în NATO
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet