RESTRICŢII DE TRAFIC şi autobuze RATB DEVIATE în Capitală din cauza meciului STEAUA-DINAMO, sâmbătă

STEAUA-DINAMO, sâmbătă 20 august 2016. În data de 20 august 2016, începând cu orele 21.00, se va disputa meciul de fotbal dintre F.C. Steaua Bucureşti – F.C. Dinamo 1948 București, pe Stadionul Naţional Arena. În conformitate cu avizul Comisiei Tehnice de Circulaţie din cadrul Primăriei Municipiului Bucureşti, traficul rutier va fi restricţionat începând cu ora 18:00, progresiv, în funcţie de afluenţa publicului, în mai multe zone. 
Cristina Macuc
20 aug. 2016, 07:38
RESTRICŢII DE TRAFIC şi autobuze RATB DEVIATE în Capitală din cauza meciului STEAUA-DINAMO, sâmbătă

STEAUA-DINAMO, sâmbătă 20 august 2016. Traficul rutier va fi restricţionat începând cu ora 18:00, pe următoarele artere:

– Str. Maior Coravu;
– Str. Vatra Luminoasă între Șos. Mihai Bravu şi Bd. Pierre de Coubertin;
– Bd. Pierre de Coubertin între Str. Vatra Luminoasă şi intrarea în stadion;
– Str. Tony Bulandra, între Str. Vatra Luminoasă şi rond Str. Maior Coravu;
– Str. Sergent Vasile Șerbănică, între Bd. Basarabia și zona de acces Arena Națională.

STEAUA-DINAMO, sâmbătă 20 august 2016. Mijloacele R.A.T.B. care circulă pe Str. Vatra Luminoasă și au capăt de linie în rondul de pe Bd. Pierre de Coubertin, vor fi deviate pe Str. Tony Bulandra, având capăt de linie la Depoul Vatra Luminoasă.
Restricţiile de circulaţie vor fi menţinute până la defluirea totală a spectatorilor.

Citeşte şi HAOS pe linia tramvaiului 41. Bucureştenii NU ştiu că a fost SUSPENDAT metroul uşor

STEAUA-DINAMO, sâmbătă 20 august 2016. Rute ocolitoare:
– şos. Mihai Bravu – şos. Iancului – şos. Pantelimon;
– bd. Unirii – bd. Basarabia – bd. Chişinău – bd. Pantelimon.

STEAUA-DINAMO, sâmbătă 20 august 2016. Brigada Rutieră Bucureşti solicită conducătorilor de autovehicule să evite deplasarea în zonă, să circule cu maximă atenţie, să folosească rutele ocolitoare şi să respecte semnalele poliţiştilor rutieri aflaţi în trafic pentru devierea acestuia.

STEAUA-DINAMO, sâmbătă 20 august 2016. Pietonii au obligaţia să circule numai pe trotuare, traversarea străzii să o facă pe la locurile semnalizate şi marcate corespunzător ori la culoarea verde a semaforului electric şi numai după ce sunt siguri că intenţia lor de traversare a fost observată de către şoferi.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Schimbare radicală pentru fostul coleg al lui Adrian Mutu care era confundat cu un om al străzii. Cum arată acum
Capital.ro
România, printre țările cu cele mai mici facturi la energie. Cât plătesc românii comparativ cu restul Europei
Playtech.ro
Greșeli pentru care poți rămâne fără permis de conducere în Grecia. O simplă parcare l-a lăsat pe un român fără dreptul de a conduce timp de două luni
Adevarul
De anul viitor, elevii ar putea fi puși să meargă la biserică pentru a fi evaluați la Religie. Expert: „O sursă generatoare de inechitate”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Ofertă de 8 milioane de euro pentru CFR Cluj! Cine vrea să cumpere clubul. Reacția conducerii
MediaFlux
Ce e interzis să faci pe 20 iulie! Sărbătoare mare în calendarul ortodox
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România