Revoltă la PDL Dâmboviţa. Primarii către Negoiţă: Vii aici, nu ne cunoşti şi ne bagi pumnul în gură?

Revoltă în filiala Dâmboviţa a PDL împotriva lui Liviu Negoiţă, după ce şeful filialei, Florin Popescu, a fost demis. Înregistrări obţinute de România TV arată scandalul generat în filială la prima şedinţă la care Negoiţă a participat, după ce a fost numit preşedinte interimar al organizaţiei.
Romania TV
23 iun. 2013, 17:45
Revoltă la PDL Dâmboviţa. Primarii către Negoiţă: Vii aici, nu ne cunoşti şi ne bagi pumnul în gură?

În şedinţa în care primvicepreşedintele PDL Liviu Negoiţă venise să le comunice membrilor BPJ Dâmboviţa dizolvarea filialei şi demiterea fostului şef al Consiliului Judeţean, Florin popescu, din fruntea organizaţiei, primarii democrat-liberali au pornit o cascadă de acuzaţii.

Adriean Budoiu (primar Fieni): Noi ce părere credeţi că avem despre dumneavoastră, care aţi luat zero, repet, zero la alegerile parlamentare? O părere foarte proastă avem! Nu aveţi rezultate. Şi veniţi să vă bateţi joc aici de noi.

Petre Dinu (primar Glodeni): Veniţi aici, nu ştiţi ce am făcut. Politica pumnului în gură, asta faceţi. Nu ne cunoaşteţi şi nu ne impuneţi! Aţi dat afară, l-aţi dat pe Florin Popescu, de ce l-aţi dat pe Budoiu? Vii dumneata aici, nu ne cunoşti şi ne bagi pumnul în gură. Mergeţi la Bucureşti acolo, că acolo vă stă bine!

Teodora Anghelescu (primar Bezdead): Hai, sus ancora!

Florin Teodorescu (primar Crevedia): Aici ne conducem singuri, că nu suntem nişte handicapaţi.

Adriean Budoiu: Alegeri putem să facem şi noi la Dâmboviţa, fără bucureşteni, că nu suntem proşti, nu suntem oi, ne-aţi făcut deja proşti.

Teodora Anghelescu: Oricum suntem ca gonacii lui Ţiriac, cam asta suntem, primarii… Când au nevoie, vin la primari

Petre Dinu: Suntem votaci, nu gonaci!

Liviu Negoiţă a încercat să justifice în faţa celor 38 de primari decizia conducerii PDL de a-l schimba pe Florin Popescu şi de a dizolva conducerea filialei Dâmboviţa.

Liviu Negoiţă: Poţi să ai toate rezultatele din toată lumea asta, puteai să fii cea mai tare organizaţie din ţară, atâta timp cât refuzi comunicarea cu partidul pe legea partidelor, pe statut, cu Biroul Permanent Naţional ales, nu e în regulă, mai trebuie să-ţi iei steag şi imn şi eşti independent.

După zeci de minute de scandal, primarii au plecat şi l-au lăsat singur pe Liviu Negoiţă.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Fosta iubită a unui celebru fotbalist va fi concurentă la Insula Iubirii. Cum se descrie frumoasa vedetă
Capital.ro
Doliu fără margini: a murit Marea Doamnă a televiziunii din România. Sanda Țăranu avea 87 de ani
Playtech.ro
Se schimbă modul de taxare a gunoiului în București. Cine va plăti mai mult și cine ar putea plăti mai puțin
Adevarul
Un angajat al primăriei a găsit din întâmplare lingouri de aur de 40.000 de euro în timp ce tundea iarba
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Când vor putea reveni acasă locatarii blocului lovit de dronă în Galaţi! Oameni vor fi ajutați de stat pentru reparaţia apartamentelor
iamsport.ro
Gigi Becali l-a văzut la Sfânta Liturghie și i-a zis direct: ”Vreau să lucrezi pentru mine!”
MediaFlux
Rusia face un anunț de ultimă oră! Putin ia măsuri după drona căzută la Galați
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți