Revoluţie în LIGA I. Anghel Iordănescu, SABOTAT de FIUL SĂU

Anghel Iordănescu a luat foc după ce Steaua a refuzat să-şi lase jucătorii la lotul naţional pentru stagiul din Antalya, gest care ar putea fi copiat de Pandurii, echipă la care antrenor este fiul său, Edi Iordănescu.
Filip Stan
25 ian. 2016, 14:59
Revoluţie în LIGA I. Anghel Iordănescu, SABOTAT de FIUL SĂU

Pandurii, echipă aflată pe locul cinci, se gîndeşte să îşi cheme jucătorii de la lot, dacă FRF nu o sancţionează pe Steaua.

„Pentru Pandurii este o onoare să aibă jucători convocaţi la echipa naţională. Considerăm că reprezentarea României la Campionatul European constituie o prioritate naţională. În condiţiile în care urmează un play-off foarte echilibrat, este fair-play ca toate echipele să respecte decizia Comitetului Executiv cu privire la acest cantonament. Dacă una dintre formaţii nu o face, cerem o reacţie pe măsură a FRF. Dacă nu va urma o reacţie pe măsură, ne rezervăm dreptul de a ne chema jucătorii înapoi la club”, a spus Narcis Răducan, preşedintele gorjenilor, potrivit site-ului oficial al echipei.

Narcis Răducan a vorbit şi despre poziţia lui Edi Iordănescu, antrenorul celor de la Pandurii, în scandalul iscat de cantonamentul naţionalei: „Este o decizie a Comitetului Executiv şi cine nu o respectă mertiă o suspendare. Noi aşteptăm reacţia Federaţiei. Eu am vorbit Edi Iordănescu şi este de acord să chemăm jucătorii înapoi, dacă cei din conducerea clubului vor asta. El se află într-o poziţie dificilă, pentru că este vorba de tatăl lui. Cu toate acestea, Edi este un profesionist şi se gîndeşte la club, nu la familie”.

Pandurii îi are convocaţi pe Cristian Săpunaru, Mihai Răduţ şi Ioan Hora.

CITEŞTE ŞI Scenariu ŞOC în LIGA I. Reghecampf, SUSPENDAT până la finalul SEZONULUI

Altfel, Ionel Dănciulescu, directorul sportiv al lui Dinamo, a declarat că şi clubul pe care ăl reprezintă ia în calcul rechemareac jucătorilor de la lotul naţional. Steliano Filip, Ionuţ Nedelcearu şi Dorin Rotariu sunt cei trei dinamovişti chemaţi de Iordănescu la naţionala României.

DailyBusiness
Republica Moldova avansează spre aderarea la UE. Au fost deschise noi capitole de negociere
Spynews
Cel mai mare regret al cântăreței Nico! Are legătură cu trupa B.U.G. Mafia
Fanatik.ro
Adrian Mutu l-a făcut praf după Franța – Spania 0-2: „A fost sub orice critică! Jucător de Liga 2!”
Capital.ro
Se introduce portofelul digital. Schimbare majoră pentru români și restul europenilor începând din 2027. Documentele care vor putea fi folosite direct pe telefon
Playtech.ro
Ce ar însemna pentru România intrarea în „junk”. Cum ar putea fi afectați direct românii, de la rate la taxe
Adevarul
Atac spectaculos în Marea Neagră. Ucrainenii au scufundat nava rusă „Izumrud”, implicată în incidentul din strâmtoarea Kerci
wowbiz.ro
Cum arată fiul Mădălinei Manole la 17 ani! Fratele regretatei artiste a publicat o fotografie în premieră cu Petru Mircea Jr.
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine sunt cei doi alpiniști români găsiți morți în Alpii italieni. Emil și Cornel au căzut într-o crevasă la aproximativ 3.700 de metri altitudine
iamsport.ro
Mitică Dragomir șterge pe jos cu finanțatorul din SuperLiga: ”Vai de mine, am ținut cu el, dar nu îmi place! Ce să facă antrenorul?!”
MediaFlux
Când Bulgaria a încetat să fie gluma noastră și noi am devenit gluma Europei
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?