Rezultate alegeri locale 2024. Diana Șoșoacă declarații șocante în direct la RomâniaTV! Instigă la ură și cheamă lumea în stradă: „Rog oamenii să meargă peste ei în secțiile de votare și să desfacă sacii de vot”

Diana Șoșoacă a vorbit în exclusivitate pentru România TV despre exit poll-urile apărute în spațiul public.
Filip Stan
09 iun. 2024, 23:30
Rezultate alegeri locale 2024. Diana Șoșoacă declarații șocante în direct la RomâniaTV! Instigă la ură și cheamă lumea în stradă: „Rog oamenii să meargă peste ei în secțiile de votare și să desfacă sacii de vot”
Rezultate alegeri locale 2024. Diana Șoșoacă declariții șocante în direct la RomâniaTV! Instigă la ură și cheamă lumea în stradă: „Rog oamenii să meargă peste ei în secțiile de votare și să desfacă sacii de vot”

Diana Șoșoacă, lidera SOS, a vorbit în exclusivitate pentru România TV despre primele rezultate apărute în spațiul public cu privirile la alegerile locale și cele europarlamentare. Diana Șoșoacă afirmă că sondajele nu reflectă absolut deloc realitatea. Mai mult de atât, senatoarea a avut un discurs plin de ură, care a instigat la ură și revoluție. Aceasta a mai afirrmat că oamenii s-au săturat de partidele clasice și că, tocmai din acest motiv, nu crede în veridicitatea acestor exit poll-uri.

Citește și: Rareș Bogdan, după primele rezultate ale alegerilor: „E o mare victorie a PNL. România dovedește o apetență extraordinară pentru democrație”

„Îi rog pe oameni să nu mai creadă niciun sondaj. M-am săturat să văd atâtea sondaje. La alte televiziui, scorurile sunt complet diferite. În 2020, tinicheaua pe care eu am băgat-o în Parlament, și după numararea voturilor avea 10%. Eu nu cred în niciun exit poll. Oamenii știu ce au văzut, nu mai suportă PNL și PSD, care au aruncat oameni în saci, impreună cu USR și UDM. Aceștia care au adus populația la cel mai mare grad de îndatorare, de 62%, că ascund datele reale. O să vă rog să nu se mai manipuleze opinia publică pentrut că suntem sătui de minciună și rog oamenii să meargă peste ei în secțiile de votare și să desfacă sacii de vot”, a declarat Diana Șoșoacă în exlcusivitate pentru România TV.

Citește și: EXCLUSIV VIDEO Victor Ciutacu, criză de nervi în direct după rezultatele EXIT-POLL: „Bă, dar ăştia sunt minori, Ciolacu şi Ciucă? I-a chemat tac-su mare Iohannis şi i-a pus în genunchi?”

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Ce promisiune i-a făcut Leo Messi soției sale, Antonela. O va pune în aplicare după retragerea din fotbal
Capital.ro
Limită la bani. Transferurile bancare care depășesc această sumă trebuie declarate. Fiscul verifică tranzacțiile
Playtech.ro
Ce reprezintă ultimele şase cifre din CNP: detaliul de pe cartea de identitate pe care puţini îl bagă în seamă
Adevarul
O adolescentă de 17 ani, bătută și violată de angajatul tatălui său, a murit mâncată de porci după individul a lăsat-o inconștientă în țarcul animalor
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A murit și soția însărcinată a lui Sorin Iacob, afaceristul care si-a pierdut viata in accidentul din...
iamsport.ro
”El e singurul patron din România de care mi-a fost frică". Amenințat că va fi ”dus în pădure și bătut” după un gol încasat
MediaFlux
Trump nu cedează! Amenință că trimite întăriri militare și un portavion
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj