Rezultate parţiale: USL a câştigat toate consiliile locale din Capitală. Robert Negoiţă – 57,51%

Candidatul USL, Robert Negoiţă, a câştigat alegerile pentru primăria sectorului 3 cu 57,51% din voturi, potrivit rezultatelor oficiale parţiale, anunţate luni de Biroul Electoral Municipal. Liviu Negoiţă (PDL) a obţinut doar 28,72%. Conform datelor BEM, USL s-a impus pe toată linia în Bucureşti, câştigând toate cele şase consilii locale.
Romania TV
11 iun. 2012, 09:32
Rezultate parţiale: USL a câştigat toate consiliile locale din Capitală. Robert Negoiţă - 57,51%

După centralizarea voturilor din 86 de secţii, la sectorul 1, Andrei Chiliman (PNL) a obţinut 74,1% din voturi, iar Theodor Paleologu (PDL) – 14,1%. La Consiliul local, USL a obţinut 61,6%, PDL – 17,4%, iar PP-DD – 9,8%.

În sectorul 2, după centralizarea voturilor din 109 secţii de votare, Neculai Onţanu a câştigat un nou mandat cu 47,74%, Dragoş Frumosu (USL) a obţinut 28.61%, iar Lucian Cătălin Iliescu (PDL) – 9.64%.La Consiliul local al sectorului 2, USL a obţinut 46,2%, PDL – 15,3% şi UNPR – 15,2%.

La sectorul 3, după centralizarea voturilor din 31 de secţii, USL a obţinut 58,6%, PDL – 21.67%, iar PP-DD – 10.07%. Robert Negoiţă a câştigat primăria cu 57.51%, în timp ce Liviu Negoiţă a obţinut 28.72%.

În sectorul 4, după centralizarea voturilor din 48 de secţii, la Consiliul local, USL a obţinut 67,53%, PDL – 12,35% şi PP-DD – 11.13%. Cristian Popescu Piedone şi-a asigurat un nou mandat cu un scor impresionant – 80.36%, învingând-o pe Sulfina Barbu (PDL) care a luat doar 8.25%.

În sectorul 5, în urma centralizării voturilor din 52 de secţii, USL a obţinut la Consiliul local 56.38%, PDL – 15.05% şi PP-DD – 10.46%. Marian Vanghelie a câştigat un nou mandat cu 54.16%, în timp ce Mihai Atănăsoaei (PDL) a luat – 11.84%, iar Mugur Mihăescu – 11.24%.

La sectorul 6, în urma centralizării voturilor din 130 de secţii, USL a câştigat 58,2%,  PDL – 17,5% şi PP-DD – 10,8%. Liberalul Rareş Mănescu a obţinut mandatul de primar cu 50,1%, învingându-l pe Cristian Poteraş (PDL) care a obţinut doar 20,4%. Independentul Ştefan Florescu a fost votat de 12,9% dintre bucureştenii din sectorul 6.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Cine este personajul celebru care intră în rolul uneia dintre Furnicuțe, la Denise Rifai. Va fi responsabil de provocările zilnice
Fanatik.ro
Fernandinho, legenda lui Șahtior și Manchester City, cuvinte emoționante pentru Fanatik: „Mircea Lucescu înseamnă totul pentru mine!”
Capital.ro
Reguli în asociația de proprietari. Este obligatoriu pentru toți proprietarii de apartamente din România
Playtech.ro
Cum arată locuinţele în care chiria costă 5 lei pe an. Cartierul din oraşul european atrage turişti din întreaga lume
Adevarul
Un francez și-a demolat locuința pentru a alunga românii care o ocupau ilegal. „Nu mai aveam altă opțiune”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
”Mama mi-a spus în ultimele zile de viață ale lui tata: «Nu mai vii să îl vezi, mergi peste tot în lume după Lucescu. Ajung să cred că l-ai iubit pe Mircea mai mult decât pe el!»”
MediaFlux
Povestea mai puțin cunoscută a lui Mircea Lucescu. Cum a ajuns să fie numit ”Il Luce” în Italia
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj