Robbie Williams a fost infectat cu coronavirus. Artistul a intrat în carantină într-o vilă de lux din Caraibe

Robbie Williams a fost infectat cu coronavirus, iar momentul de față se află în carantină pe o insulă din Caraibe.
Filip Stan
21 ian. 2021, 18:35
Robbie Williams a fost infectat cu coronavirus. Artistul a intrat în carantină într-o vilă de lux din Caraibe

Artistul de 46 de ani a plecat alături de soția lui, Ayda Field, în vârstă de 41 de ani, și cei patru copii ai lor, Teddy (8 ani), Coco, (2 ani), Charlton (6 ani) și Beau (11 luni) într-o vilă de lux din St. Barts, pe o proprietate cu plajă proprie și piscină.

O noapte de cazare la această vilă costă 15.000 de lire sterline.

Presa britanică a anunțat că Robbie Williams s-a izolat după ce a luat virusul și a fost constrâns să-și prelungească sejurul în insula din Caraibe, potrivit news.sky.

Artistul a zburat alături de familie spre St. Barts la scurt timp după Crăciun.

Robbie Williams vrea să se facă DJ într-un club de noapte

Robbie Williams a anunțat, în urmă cu câteva luni că vrea să renunțe la cariera de cântăreț și la concertele prin toată lumea și să se facă DJ într-un club de noapte.

Robbie Williams s-a decis să înființeze o nouă trupă, iar el să fie DJ. De asemenea, vrea un club de noapte la Berlin.

„Voi înființa o trupă și voi fi DJ. Și vreau să închiriez un spațiu la Berlin care va fi o galerie, unde în timpul zilei va fi expusă arta mea, iar noaptea va fi un club ca Berghain”, a precizat el.

Starul pop britanic a dezvăluit că vrea să colaboreze cu producătorii și compozitorii australieni Flynn Francis si Tim Metcalfe.

Nu a găsit încă un nume pentru trupa sa, dar are deja câteva piese muzicale. Robbie Williams nu a spus când vor fi lansate aceste proiecte fiindcă pandemia i-a cam dat planurile peste cap.

Când s-a apucat de muzică

Robbie Williams s-a născut pe 13 februarie 1974 și este un cântăreț și compozitor englez, nominalizat la premiile Grammy și câștigător al premiilor BRIT.

Cariera muzicală și-a început-o în trupa Take That, în anul 1990. Cinci ani mai târziu, după ce vânduse deja 25 de milioane de copii ale albumelor, și-a început cariera solo.

Robbie Williams a reușit să intre în Cartea Recordurilor pentru faptul că vândut într-o singură zi mai mult de 1.6 milioane de bilete pentru turneul său mondial din 2006.

Este câștigătorul a mai multor premii, inclusiv 15 premii BRIT și 6 premii ECHO. În 2004, a fost introdus în UK Music Hall of Fame, fiind votat Cel mai bun artist al anilor ’90.

 

 

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Sorinel Copilul de Aur și-a dus soția în vacanță, după scandalul cu fosta amantă! Ce destinație au ales
Fanatik.ro
Primul antrenor care refuză să-i ia locul lui Marius Baciu la FCSB: „Nu voi ajunge niciodată acolo!”
Capital.ro
Pensii 2026. Nu te găsește poștașul acasă? Ce trebuie să faci ca să nu rămâi fără bani
Playtech.ro
Câți bani mai câștigă șoferii de Uber și Bolt după scumpirea motorinei şi benzinei. Sumele după taxe și carburant
Adevarul
„Soția s-a rănit într-un fier ieșit din saltea”. Vacanța de 2.380 de euro a unei familii de români într-un hotel de 5 stele din Turcia s-a transformat într-un coșmar
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Român de 19 ani, MORT după ce a cules r... Vezi mai mult
iamsport.ro
Banciu a numit viitoarea campioană a României: ”O să câștige atât sezonul regulat, cât și play-off-ul!”
MediaFlux
Gata cu buletinele vechi! Cartea de identitate electronică devine documentul standard în România
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România