Robert Negoiță a răbufnit la adresa USR. Petiție inițiată de primarul Sectorului 3 pentru ca proiectele să nu mai fie blocate în Consiliul Local

Robert Negoiţă a răbufnit după ce mai multe proiecte inițiate de primar au fost blocate în Consiliul Local de majoritatea USR-PLUS.
Alina Costache
06 dec. 2021, 19:50
Robert Negoiță a răbufnit la adresa USR. Petiție inițiată de primarul Sectorului 3 pentru ca proiectele să nu mai fie blocate în Consiliul Local

Robert Negoiță a răbufnit la adresa USR. Primarul Sectorului 3 i-a solicitat o întrevedere pe această temă președintelui partidului USRPLUS, Dacian Cioloș.

Robert Negoiță a răbufnit la adresa USR. Petiție inițiată de primarul Sectorului 3 pentru ca proiectele să nu mai fie blocate în Consiliul Local

„Am venit la USR pentru a depune o scrisoare în atenţia domnului preşedinte Cioloş, în care-i spunem situaţia de la Sectorul 3, în care Primăria a reuşit să fie blocată de majoritatea formată în principal din USR şi PNL. Principalul artizan este USR, cel mai mare grup politic din Consiliul Local Sector 3”, a declarat Robert Negoiţă, într-un clip video postat, luni, pe Facebook.

Citește și: Robert Negoiţă explică de ce a refuzat să o mai susţină pe Gabriela Firea pentru un nou mandat de primar general şi cum l-a refuzat Clotilde Armand în criza gunoaielor
El a menţionat, printre altele, blocarea proiectului halei Laminor, a pasajelor şi podurilor care să fluidizeze circulaţia din sector.

„Consilierii de la USR votează împotriva proiectelor de fluidizare a traficului pe nişte argumente puerile, ca, de exemplu, că nu avem indicator de performanţă pentru pasaje şi poduri, că dacă nu ar fi de plâns, ar fi de mare râs, dar consilierii nu sunt nişte stand-up comedy, ci nişte inşi care se joacă cu votul şi generează blocaje. Vreau să prezint această situaţie preşedintelui USR şi să-i cer nu doar opinia, ci îi cer şi o întâlnire pentru a-i descrie toate dificultăţile pe care le avem la Sectorul 3”, a adăugat Robert Negoiţă.

Citește și: Robert Negoiță și fratele său, rețea de firme offshore finanțate de la bugetul Primăriei Sectorului 3. Zeci de milioane de euro destinate anvelopărilor de blocuri au dispărut

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Șoferul microbuzului implicat în accidentul din Timiș era drogat. Polițiștii au preluat două pliculețe suspecte
Fanatik.ro
Guvernul care a dat cei mai mulți bani pentru construcția de autostrăzi. Ce arată cifrele oficiale
Capital.ro
Noua carte de identitate electronică. Schimbare pentru milioane de români. Conține și semnătură electronică
Playtech.ro
De ce hotelurile nu folosesc balsam de rufe când spală prosoapele. Ce se folosește în schimb
Adevarul
Românul brutar care a ajuns cioban în Spania și a câștigat de cinci ori mai mult. Acum are propria afacere: „Tot ce vindem este proaspăt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Două mișcări seismice au zguduit România! Una s-a produs într-o zonă neobișnuită a țării
iamsport.ro
A văzut ce a făcut Mario Iorgulescu și a izbucnit: ”Era drogat și băut!” / ”Dacă la 13 ani îl duceai la șprițuri nu știu ce așteptări aveai de la el”
MediaFlux
Decizia care răstoarnă Guvernul! S-a aflat adevărul despre planurile lui Bolojan
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil