Rodica Popescu-Bitănescu despre moartea Mălinei Olinescu: Succesul e un mare pericol

Moartea Mălinei Olinescu a adus tristeţe şi regrete în lumea muzicală românească. Titus Munteanu spune că Mălina era o perfecţionistă, Rodica Popescu Bitănescu spune că succesul este un mare pericol iar Andreea Marin recunoaşte că şi ea a fost la un pas de sinucidere.
Romania TV
12 dec. 2011, 13:22
Rodica Popescu-Bitănescu despre moartea Mălinei Olinescu: Succesul e un mare pericol

„Mălina Olinescu era o perfecţionistă”, aşa o descrie Titus Munteanu, cel care a lucrat cu artista la Şcoala Vedetelor.

Ea a pretins foarte mult de la viaţă. Ea era o perfecţionistă. Probabil că această perfecţiune voia să o aibă şi în viaţa familiară. Altfel nu-mi explic, pentru că eu am ţinut foarte mult la ea şi a fost una din cele mai bune voci pe care le-am avut în Şcoala Vedetelor”, a declarat prin telefon pentru România TV, Titus Munteanu.

Cântăreaţa a ales să plece dintre noi exact în acelaşi mod în care a făcut-o şi tatăl său, actorul Boris Olinescu. Boris Olinescu, unul dintre cei mai apreciaţi tineri actori ai anilor ’60, s-a sinucis în 1981, aruncându-se de la etajul 10.

Trebuie să ai putere mare să rezişti în această meserie şi când eşti sus pe val şi mai ales să rezişti când eşti sub val. Succesul e un mare pericol. Dacă nu ştii să rezişti succesului după aia nu rezişti nici insuccesului. Din păcate, taică-su a procedat în acelaşi fel şi mă întreb dacă nu cumva această treabă se ia, se transmite. Dacă pe ea a influenţat-o foarte mult moartea tatălui ei„, a spus Rodica Popescu-Bitănescu.

După ce a aflat de moartea cântăreţei, Andreea Marin Bănică a mărturisit că ea însăşi a trecut prin depresie si i-a sfătuit pe toţi cei care suferă de această boală să ceară ajutor de specialitate.

A fost oaspete în emisiunea mea, am urmărit-o de-a lungul timpului. Tulburarea mintală, depresiile, acestea sunt probleme la care femeile nu pot face faţă, e vorba de o furtună interioară. Eu însămi am fost în depresie. Toate problemele trebuie tratate de psiholog sau psihiatru. Boala e o povară, crezi că sinuciderea este o soluţie„, a mărturisit prin telefon Andreea Marin Bănică.

 

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Drama neștiută a Anei Maria Barnoschi: „Am făcut undeva la 12-15 înțepături”
Fanatik.ro
Dan Șucu a rupt tăcerea despre momentul în care l-a vrut pe Cristi Chivu antrenor la Rapid. Tehnicianul ar fi fost șocat
Capital.ro
Se schimbă regulile la locul de muncă. Guvernul a aprobat legea. Se aplică amendă de până la 7.000 de lei angajatorilor
Playtech.ro
Cum se calculează indemnizația de creștere copil: exemplu de calcul la un salariu de 4.500 de lei
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Soțul Teodorei Marcu nu mai e om, la jumătate de an de când tânăra a fost ucisă! Ce se întâmplă cu el. Dezvăluiri cutremurătoare: „Din ce în ce mai greu…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
România s-a cutremurat din nou! Ce magnitudine a avut seismul și în ce zonă a fost localizat
iamsport.ro
Unul dintre cei mai bogați afaceriști din Ungaria, investiție majoră în România! Proiectul gândit în apropiere de ansamblul rezidențial dezvoltat de Gigi Becali
MediaFlux
Lege pentru toți românii care au rate la bancă!
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu