ROMANIA pierde la limită în faţa NORVEGIEI. Scor final: 27-28

JO 2016. Echipa naţională feminină de handbal a României a pierdut, duminică, ultimul meci din grupele de la JO 2016, cu Norvegia, scor 27-28. "Tricolorele" încă mai speră la calificarea în sferturile de finală, condiția fiind ca Angola să învingă Spania în această noapte, începând cu ora 1:50.

14 aug. 2016, 21:18

JO 2016. Norvegiencele au condus partida încă din start când au avut primul atac, însă fetele noastre au revenit și au egalat. De la egal la egal s-a juca pe parcursul primelor 30 de minute, dar nordicele au intrat la cabine cu un avantaj minim, scor 13-14.

JO 2016. Partea a doua n-a fost deloc bună pentru noi. Norvegia a marcat foarte repede și la un moment dat tabela arăta patru goluri diferență. Fetele lui Ryde au încercat reverenirea, însă nu s-au putut apropia decât la un gol.

JO 2016. „Tricolorele” au nevoie de cel puțin un punct pentru a se califica în sferturile de finală. Totuși, România mai are o șansă la calificare și dacă pierde. Condiția e ca Angola să învingă Spania.