România – Spania, din preliminariile EURO 2020, se va disputa cu casa închisă

Meciul dintre naţionalele României şi Spaniei, care va avea loc în data de 5 septembrie, pe Arena Naţională din Bucureşti, în preliminariile EURO 2020, se va disputa cu casa închisă, a anunţat, miercuri, Federaţia Română de Fotbal.
Alina Costache
14 aug. 2019, 09:20
România - Spania, din preliminariile EURO 2020, se va disputa cu casa închisă

„Tricolorii vor întâlni fosta campioană europeană şi mondială, pe 5 septembrie, în faţa unei Arene Naţionale pline! Toate biletele pentru jocul contra ibericilor au fost achiziţionate online, astfel că 50.000 de spectatori, capacitatea permisă la un astfel de eveniment, vor fi pe stadion la partida din preliminariile EURO 2020”, a comunicat FRF.

Partida va avea loc începând cu 21:45, ora stabilită de UEFA, şi va fi a cincea din actuala campanie de calificare.

Site-ul oficial bilete.frf.ro a primit solicitări pentru toate biletele scoase la vânzare. Singura posibilitate ca anumite locuri să mai devină disponibile va fi în cazul în care diferite comenzi sunt fie anulate, fie refuzate în momentul livrării, precizează FRF.

În ziua partidei, casieria din bulevardul Basarabia va deveni punct de informare pentru suporteri, aceştia putând afla diferite informaţii sau, în cazul unor erori, să preschimbe biletele pe care le deţin (pentru modificarea titularului sau a unor date incorecte). Punctul de informare va fi deschis între orele 12:00 şi 21:45.

Pe site-urile oficiale bilete.frf.ro şi bilete.ro sunt în continuare disponibile bilete la partida România – Malta, din 8 septembrie, din preliminariile EURO 2020. Accesul pentru jocul de pe stadionul ”Ilie Oană” din Ploieşti, programat la ora 19:00, costă între 25 lei (peluze) şi 50 lei (tribune).

În clasamentul grupei, Spania ocupă primul loc, cu 12 puncte, urmată de Suedia, 7 puncte, România, 7 puncte, Norvegia, 5 puncte, Malta, 3 puncte, Insulele Feroe, 0 puncte.

DailyBusiness
Israelul și Libanul semnează un acord-cadru pentru o retragere minoră a IDF, după 4 zile de discuții la Washington
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Rapid, gata să-i dea o nouă lovitură FCSB în mercato. Acord cu un internațional român din Italia
Capital.ro
Serviciul militar obligatoriu ar putea reveni din 2027. Guvernul ia în calcul o decizie istorică. Cine sunt cei vizați
Playtech.ro
Metoda bunicilor pentru a răcori casa când e caniculă. Costă câțiva lei și funcționează surprinzător de bine
Adevarul
Românești sau de import? Ce cumpărăm din piață și la ce preț. „E a doua cea mai ieftină din țară. Roșii cu preț, de la Vâlcea în sus”
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Avion făcut bucăți, după ce a lovit cel mai înalt zgârie-nori din Beijing! Câte persoane erau la bord
iamsport.ro
Cornel Dinu și conflictul care l-a costat titlul de ”Antrenorul secolului” în fotbalul românesc: ”Ce stau să-ți explic ție? Tu oricum nu înțelegi”
MediaFlux
Câți bani câștigă femeia care îi face curat lui Mihai Trăistariu. Artistul a dezvăluit ce salariu îi oferă
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?