Românii au talent 2024. Ei sunt cei șase concurenți care s-au calificat în Marea Finală, din 31 mai

Ei sunt cei șase concurenți care s-au calificat în Marea Finală. Ultimii 12 semifinaliști ai acestui sezon au urcat pe scenă vineri, 25 mai, cu emoții mari și dorința de a-i convinge pe cei de acasă să-i voteze. Andi Moisescu, Andra, Dragoș Bucur și Mihai Bobonete au aplaudat îndelung și s-au bucurat de prestațiile lor.
Alina Costache
25 mai 2024, 15:26
Românii au talent 2024. Ei sunt cei șase concurenți care s-au calificat în Marea Finală, din 31 mai
Românii au talent 2024

Ei sunt cei șase concurenți care s-au calificat în Marea Finală. Telespectatorii au decis următorii cinci calificați în Marea Finală, din 31 mai: Villia, Ansamblul Hecenii, Cristian Ciaușu, Dora Debreczeni și Ana Nuță. Wild card-ul din partea juraților merge la Anastasiia Beaumont și cățelușa Salsa.

Ei sunt cei șase concurenți care s-au calificat în Marea Finală

Sunt extrem de onorată să mai pot să cânt ceva pe scena asta. Pentru mine a fost uluitor faptul că niște oameni au rezonat cu piesa asta atât de mult încât să mai audă ceva cântat de mine. Până la urmă, este visul oricărui artist. Eu știu că publicul are un task destul de dificil la Românii au Talent”, a spus Villia în interviul dat după ce a aflat că va merge în marea finală.

Dacă săptămâna trecută Karlos Tănăsucă și VAN au fost nominalizați pentru premiul de originalitate, acum lor li s-au alăturat Iustin Cazacu și Carla Munteanu.

Concurenții din prima semifinală care s-au calificat în Marea Finală sunt: Calisthenics România, Eduard Anghelescu, Emanuel Barica, Karlos Tănăsucă și VAN.

Citește și: Ce spune Mihai Bobonete despre Ana Nuță, concurenta cu Golden Buzz de la Românii au Talent. „Bunătate umană”

A doua semifinală „Românii au talent”, lider de audienţă

A doua semifinal a show-ului „Românii au talent” a fost lider absolut de audienţă, în intervalul orar 20:26 – 24:29. În rândul publicului naţional, cu vârsta cuprinsă între 21 şi 54 de ani, din categoriile ESOMAR ABCD, PRO TV avea 6.2 puncte de rating şi 26.8% cotă de piaţă, faţă de locul 2 care avea doar 3.5 puncte de audienţă şi 15.4% share.

De-a lungul difuzării, aproape 1.5 milioane de români au trăit cu sufletul la gură alături de concurenţii care urcau pe scenă, iar în minutul de aur, la ora 22:43, peste 1.9 milioane de telespectatori erau cu ochii pe spectacolul fenomenal.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Unde a fost surprins Laurențiu Reghecampf la revenirea în România. Antrenorul a fost însoțit de Corina Caciuc
Capital.ro
Limită pentru plățile cash. Ordin de la UE. Reguli obligatorii începând cu 2027
Playtech.ro
Ce nu au voie să facă femeile în Grecia: Amenzile sunt de mii de euro, multe românce nici nu ştiu de restricţii
Adevarul
Masacru în SUA: opt copii uciși într-un atac armat în Louisiana. Atacatorul, împușcat mortal de poliție
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un microbuz plin cu copii s-a ciocnit violent cu un autoturism, în județul Mureș. Zece persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Bani în plus pentru pensie. Cum se poate obține o sumă considerabilă
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj