Ruşine olimpică! Uite ce a păţit o halterofilă la JO de la Londra VIDEO

Concursul de haltere este, probabil, unul dintre cele mai dificile de la Jocurile Olimpice de la Londra. Sportivii depun un efort incredibil în timp ce se chinuie să ridice greutăţile, iar uneori suferă şi accidente neplăcute.
Romania TV
02 aug. 2012, 15:25
Ruşine olimpică! Uite ce a păţit o halterofilă la JO de la Londra VIDEO

Coatele dizlocate şi ligamentele rupte sunt cu siguranţă accidente extrem de dureroase pe care le putem vedea la haltere. Sportivii suferă însă şi alt gen de accidente, care le lezează cu siguranţă orgoliul.

A păţit-o zilele trecute Maria Alexandra Escobar Guerrero, concurentă la categoria 58 de kilograme. Şi asta pentru că halterele sunt un sport care te obligă de cele mai multe ori să forţezi limitele propriului corp, care uneori cedează şi te pune în situaţii dintre cele mai neplăcute.

Vezi în filmuleţul de mai jos ce a păţit sportiva din Ecuador:

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Peste 20.000.000 de euro pentru cei mai bogați patroni din fotbalul românesc! Lovitura pe care o dau an de an frații Pavăl, proprietarii Dedeman
Capital.ro
TOP cele mai stresante țări din Europa pentru șoferii începători. România se numără printre ele! Sfatul unui campion de rally raid pentru situațiile tensionate din trafic (video)
Playtech.ro
Ce să faci dacă ai vecini gălăgioși la hotel. Sfaturile unui manager hotelier pentru a evita conflictele
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Domeniul în care și-a pierdut banii fostul campion cu FCSB: ”E cam grav ce s-a întâmplat”
MediaFlux
Sute de lei pensie suplimentară. Milioane de pensionari o pot încasa dacă depun actele
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți