S-au anunţat televizările! Unde vezi meciurile Steaua – Rosenborg şi Astra – Alkmaar

Steaua şi Astra se vor bate joi pentru calificarea în grupele Europa League.
Romania TV
14 aug. 2015, 15:58
S-au anunţat televizările! Unde vezi meciurile Steaua - Rosenborg şi Astra - Alkmaar

Ambele formaţii vor disputa prima manşă pe teren propriu. „Roş-albaştrii” o vor întîlni pe Rosenborg, formaţie care a oprit visul Champions League al Stelei în 2005. Meciul va avea loc joi, de la ora 21:00, pe ProTV.

Pentru accederea în grupele Europa League, Steaua se va duela cu norvegienii de la Rosenborg. Mirel Rădoi a comentat tragerea la sorţi şi consideră că echipa a avut ghinion.

„Contează mai puţin cu ce adversară jucăm. Important este să ne calificăm. Înainte, la precedentele trageri la sorţi am avut noroc, acum este reversul medaliei şi am avut ghinion. Indiferent cu cine jucăm va trebui să ne calificăm”, a spus antrenorul Stelei.

Partida Astrei cu AZ Alkmaar va avea loc în aceeaşi zi, de la ora 19:00, şi va fi transmisă de DigiSport 1. 

DailyBusiness
Cum putem evita o nouă explozie a prețurilor la energie. Anunțul de ultimă oră făcut de ministru
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Cele patru zodii care dau de noroc și bani în perioada următoare. Astrele pregătesc pentru ele transformări majore
Capital.ro
Călin Georgescu, scos complet din joc cu un plan simplu. Florin Călinescu: Ca la dosarele lui Ion Iliescu
Playtech.ro
Unde văd cât am de plată la impozit pe casă. Termene limită și beneficii
Adevarul
Îngrijorare în primării. „N-am avut destul oameni care nu știau să apese pe butoane? Am adus din privat și-mi spui să plece?”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Eşec al ungurilor în România. Planul pe care-l avea gigantul din Ungaria a picat
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Florin Prunea și Tavi Popescu, ciocnire de gradul zero: ”Nea Florin, sunt supărat că v-ați luat de mine, că paște vaca pe asfalt”
MediaFlux
Finanțare pentru români! Se pot obține 2 milioane de euro
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor