S-au făcut praf. Doi oameni au murit, iar alţi trei au fost răniţi într-un accident pe E70 VIDEO

Două persoane au murit, iar alte trei au fost rănite în urma unui accident produs, miercuri dimineaţă, pe DE 70, în localitatea Pileşti, judeţul Dolj, după ce un autoturism a intrat pe contrasens şi s-a ciocnit cu o altă maşină, în care se aflau cetăţeni bulgari.
Romania TV
19 sept. 2012, 12:04
S-au făcut praf. Doi oameni au murit, iar alţi trei au fost răniţi într-un accident pe E70 VIDEO

Accidentul a avut loc miercuri, în jurul orei 7.45, în localitatea doljeană Pileşti, situată la aproximativ zece kilometri de Craiova, după ce un autoturism Fiat Doblo a intrat pe contrasens şi a lovit frontal o maşină Volkswagen Golf, care circula regulamentar.

Comisarul-şef Marius Stamin de la Serviciul Poliţiei Rutiere Dolj a declarat că din primele cercetări reiese că autoturismul Fiat a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune cu autoturismul Volkswagen, înmatriculat în Germania şi condus de un cetăţean bulgar.

În autoturismul Volkswagen se aflau trei cetăţeni bulgari, iar poliţiştii urmează să stabilească din ce cauze s-a produs accidentul.

La locul accidentului au ajuns trei ambulanţe, un echipaj SMURD şi unul de la descarcerare.

Potrivit medicului SMURD Dan Stănculeasa, patru persoane au fost găsite încarcerate.

Medicii SMURD au încercat timp de 45 de minute să îl resusciteze pe şoferul maşinii care a intrat pe contrasens, care era în stop cardio-respirator, însă acesta a murit.

Cei trei răniţi – un pasager din Fiat şi doi din Volkswagen – au fost transportaţi la Spitalul de Urgenţă Craiova, având multiple traumatisme.

În urma accidentului, circulaţia pe E 70 a fost blocată timp de peste o oră, formându-se cozi pe câţiva kilometri în ambele sensuri de mers.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Wanda Nara, șocată de hotărârea luată de o judecătoare în procesul cu Mauro Icardi. Prezentatoarea nu se aștepta la așa ceva
Capital.ro
Se schimbă amenzile în România! Informația care ar putea dispărea definitiv din procesul-verbal
Playtech.ro
Ce se întâmplă cu bagajele nerevendicate de pe Aeroportul Otopeni. Cât timp sunt păstrate și ce se întâmplă cu ele după un an
Adevarul
De ce apare miriapodul de casă și cât de periculos este „gândacul cu multe picioare”: riscurile mușcăturii și cum scapi de el din locuință
wowbiz.ro
Medic rezident găsit fără viață în Spitalul Floreasca. Care ar fi cauza morții. Alexandru Rogobete: „Dumnezeu să te odihnească în pace, drag coleg”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
A fost alături de România în SUA și e convins: ”Puteam fi campioni mondiali în '94!”. Care ar fi fost marele avantaj al naționalei noastre
MediaFlux
Palatul Buckingham face angajări. Ce salariu oferă Familia Regală
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți