Şase persoane rănite într-un accident la Caracal. Între victime, doi copii şi o gravidă în opt luni

Şase persoane, printre care doi copii şi o femeie gravidă în luna a opta, au ajuns la spital, duminică seara, în urma unui accident în care au fost implicate două autoturisme, la ieşirea din Caracal, judeţul Olt, într-o zonă a şantierului centurii ocolitoare a municipiului.
Romania TV
10 sept. 2017, 16:34
Şase persoane rănite într-un accident la Caracal. Între victime, doi copii şi o gravidă în opt luni

Potrivit martorilor accidentului de la ieşirea din Caracal spre comuna Rotunda, una dintre maşini a circulat pe o porţiune de drum cu acces interzis şi a intrat în coliziune cu un alt vehicul.

Purtătorul de cuvânt al ISU Olt, plutonierul major Alin Băsăşteanu, a declarat că în accident au fost implicate două autoturisme, în care se aflau şase persoane, printre care şi doi minori şi o femei gravidă în luna a opta. „Toate cele şase victime, cu diverse traumatisme, au fost transportate la CPU Caracal”, a declarat Băsăşteanu, citat de Mediafax. Şoferul care a produs accidentul are 30 de ani şi este din Craiova. În urma impactului, acesta acuză dureri toracice, soţia sa, în vârstă de 25 de ani, gravidă în luna a opta, are dureri abdominale, iar fetiţa acestora, în vârstă de 5 ani, are o sângerare nazală.

Maşina condusă de acesta a intrat pe o porţiune de drum pe care accesul era interzis, lovind un alt vehicul care circula din sens opus şi în care se aflau o femeie în vârstă de 37 de ani, din Slatina. Aceasta a suferit un traumatism lombar, copilul acesteia, în vârstă de 7 ani, are dureri la piciorul drept, iar mama şoferiţei, o femeie de 60 de ani, a suferit o contuzie la piciorul stâng.

Poliţitii rutieri au deschis o anchetă pentru a stabili circumstanţele în care s-a produs accidentul.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Ultrasul galez care a intrat pe gazon în Ghencea chiar înainte de România – Țara Galilor 2-1: „CSA Steaua, nu FCSB”
Capital.ro
Taxă suplimentară pentru proprietarii de mașini și locuințe. ANAF a stabilit termenul-limită pentru plată. Cine intră pe lista contribuabililor vizați
Playtech.ro
Partea toxică a socului pe care mulți o pun din greșeală în socată. Ce trebuie îndepărtat înainte de preparare
Adevarul
Haos în lanțul de comandă. Cine răspunde pentru securitatea Portului Constanța în caz de criză?
wowbiz.ro
Valentin Sanfira, mesaj dur despre oamenii care l-au dezamăgit: „Nu mai am încredere nici în cei care merită”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Mutu, negocieri cu un club uriaș din Serie A: ”Ar putea să ajungă acolo”
MediaFlux
Se renunță complet la numerar. Țara care își ia adio de la banii cash începând cu 2027
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți