Şase persoane reţinute pentru trafic de persoane în Bucureşti şi Oneşti

Mai multe persoane care făceau trafic de persoane au fost reţinute, luni, în urma unor percheziţii ale DIICOT în Bucureşti şi Oneşti.
Romania TV
09 ian. 2012, 12:32
Şase persoane reţinute pentru trafic de persoane în Bucureşti şi Oneşti

Şase persoane au fost reţinute de DIICOT Bacău, luni, sub acuzaţia de trafic de persoane. Percheziţiile au fost făcute în oraşele Oneşti şi Bucureşti.  Traficanţii de carne vie au obţinut un profit de peste un milion de euro.

Cei şase vor fi aduşi în faţa instanţei cu propunere de arestare preventivă pentru 29 de zile. Ei sunt reţinuţi pentru 24 de ore, sub acuzaţiile de trafic de persoane, trafic de minori şi spălare de bani. De asemenea, procurorii DIICOTau pus sub sechestru mai multe maşini de lux.

Reţeaua recruta tinere din judeţele Neamţ, Vaslui, Bacău, Giurgiu şi Bucureşti, pe care apoi le trimiteau în Germania şi Italia, pentru a se prostitua.

Procurorii DIICOT au cooperat în această cauză cu autorităţile judiciare din Germania.

DailyBusiness
Guvernul va declara situație de criză pe piața carburanților și urmează să adopte măsuri pentru protejarea economiei și populației
Spynews
Alertă medicală în România! Trei copii sunt suspecți de malarie după ce au călătorit în Africa
Fanatik.ro
„E gata! Definitiv!” Cale liberă pentru construirea stadionului de 100 de milioane de euro din orașul istoric al României: care e capacitatea arenei?
Capital.ro
Facturi mai mici la energie pentru clienții Hidroelectrica. Obligație până pe 26 martie. Doar așa pot avea un cost redus
Playtech.ro
Cât costă carnea de miel direct de la oieri. Preţul pe kilogram calculat pe viu şi carcasă
Adevarul
Cum reușesc japonezii să aibă case lipsite de praf. Patru obiceiuri zilnice care îți ușurează curățenia locuinței
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Daniela Ciucă, o asistentă din Vaslui, s-a stins din viață la scurt timp după ce a ieșit din tura de noapte
iamsport.ro
MM Stoica l-a amenințat pe Gigi Becali că pleacă de la FCSB dacă îl transferă pe jucătorul care a făcut videochat cu un alt bărbat: ”Râde lumea de noi!”
MediaFlux
Populația e avertizată să se adăpostească. Mesaj Ro-Alert în țara noastră
stirilekanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj