SCANDAL cu topoarele în Bacău. Un bătrân şi fiul său au murit VIDEO

Un bărbat şi fiul lui din Bacău au murit după ce agresorii i-au atacat în propria gospodărie. Când i-a văzut pe atacatori, bătrânul a făcut o criză de inimă şi s-a prăbuşit la pământ, iar fiul său a fost lovit mortal cu topoarele.
Filip Stan
22 feb. 2016, 16:24
SCANDAL cu topoarele în Bacău. Un bătrân şi fiul său au murit VIDEO

Mai multe persoane inarmate cu topoare au navalit in gospodaria celor doi barbati, suparati din cauza unui conflict mai vechi. Cand i-a vazut, batranul a facut o criza de inima si s-a prabusit fara suflare. Fiul sau a incercat sa discute cu batausii, dar a fost lovit mortal, potrivit stirileprotv.ro.

Vecinii spun ca scandalul intre cele doua familii din comuna Blagesti, judetul Bacau, este mai vechi. Agresorii ar fi fost invidiosi ca tinerii din familia atacata si-ar fi gasit de lucru in strainatate si au o casa mai frumoasa. In noaptea de duminica spre luni, au navalit in curtea rivalilor inarmati pana in dinti. Au facut scandal si au spart geamurile casei. Cand i-a vazut, batranul de 79 de ani s-a speriat tare si a facut o criza de inima.

Fiul batranului, un barbat de 39 de ani, a iesit sa vorbeasca cu agresorii. Cand acestia l-au atacat, a inceput si el sa riposteze, dar unul dintre ei l-a lovit puternic in cap.

„Cand am ajuns in drum era mort. Am sunat ambulanta, am pus mana pe el, dar nu mai sufla. Ii era ciuda ca fratele meu merge la munca si castiga bani si are prieteni si si-a facut casa si ei nu au nimic. De asta, ciuda si invidie”, a spus Maria Cazacliu, sora victimei.

Si alti localnici spun ca traiesc sub teroare din cauza familiei agresorilor. Anchetatorii au retinut un suspect pentru omor. Zona este si acum impanzita de jandarmi si politisti pentru ca rudele celor doi barbati morti sa nu se razbune. Sotia tanarului ucis in bataie azi noapte are 2 copii mici si este insarcinata cu al treilea.

Citeşte şi CRIMĂ ÎNTRE CIOBANI. Beţi bine, unul l-a înjunghiat în inimă pe celălalt pentru că nu-şi găsea telefonul

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Răzvan Sava a luat decizia finală: vine la U Craiova? Anunțul făcut de tatăl său
Capital.ro
Salarii de până la 3.600 de euro pentru românii care vor să lucreze în străinătate. Domeniile în care se fac angajări
Playtech.ro
Românii care pot circula fără centură în 2026. Lista completă a bolilor acceptate prin lege, aşa nu primesc amendă
Adevarul
O bacterie „devoratoare de carne” se înmulțește rapid în Marea Neagră. Și turiștii de pe plajele din România se pot infecta
wowbiz.ro
„Folosea medicamente antidepresive puternice” Mărturia explozivă a mamei lui Ece Irtem. Prin ce trecea celebra actriță
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cine e Vozinha, portarul echipei Capul Verde care a devenit viral după meciul cu Spania. Mama lui nu a putut fi alături de el, deoarece nu a avut bani de viză
iamsport.ro
Boateng ar putea fi înlocuit la Dinamo de ”achiziția excelentă” realizată de club: ”Singurul care poate face asta! Vine dintr-o altă lume”
MediaFlux
Scad facturile la gaze naturale. Noile tarife aprobate de la 1 iulie 2026
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Din ce sunt fabricate brichetele de foc și cât de eficiente sunt în sezonul rece