Scandal la Dinamo. Brănescu şi Dan Nistor s-au bătut în vestiar, la pauza meciului cu Chiajna

Rezultatele modeste obţinute de Dinamo în ultima perioadă au alterat starea de spirit a jucătorilor, lucrurile degenerând la pauza meciului pe care "câinii" l-au pierdut cu Concordia Chiajna, etapa trecută.

27 sept. 2016, 15:01

Scandalul dintre Laurenţiu Brănescu şi Dan Nistor ar fi pornit de pe teren, după ce Nistor i-ar fi reproşat portarului lui Dinamo golul primit. Potrivit gsp.ro, bătăuşii au fost despărţiţi cu greu de antrenorul Ioan Andone, cei doi continuând însă să-şi arunce vorbe grele.

Brănescu a fost acuzat că nu a ieșit pe centrarea lui Bucurică, iar Marian Cristescu a înscris cu capul din careul de 6 metri.

Dinamo – Concordia Chiajna s-a încheiat 0-1, iar fanii i-au cerut demisia antrenorului Ioan Andone. „Fălcosul” ar putea să fie nevoit să plece de la Dinamo dacă pierde şi sâmbătă, la Botoşani. În încercarea de a salva situaţia, Andone l-a adus de la echipa a doua pe Gnohere, atacant aflat în dizgraţia patronului Ionuţ Negoiţă.