Scandal la Serviciul de Ambulanţă Ialomiţa. Şoferii îl dau în judecată pe manager

Scandal la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Ialomiţa. 40 dintre şoferii de la Salvare l-au dat în judecată pe manager fiindcă le-a reţinut bani din salarii pentru carburant. La rândul său, managerul îi acuză pe angajaţi de rea voinţă şi spune că a fost nevoit să recurgă la această măsură pentru a stopa risipa de carburant din instituţite.
Romania TV
24 ian. 2012, 12:00
Scandal la Serviciul de Ambulanţă Ialomiţa. Şoferii îl dau în judecată pe manager

Totul a început în urma cu 4 luni când conducerea Ambulanţei a hotărât să micşoreze consumul de carburant. Şoferii s-au trezit că au de plată zeci de litri de motorină. Managerul spune că suma care trebuie recuperată este de 14.000 de lei.

„Din inventare observ că se încadrează sau nu se încadrează. Aşa cum unii şoferi au iesit cu economie, adica pe plus, asa şi ceilalti ar trebui să se încadreze”, a declarat Radu Paros-manager SJA Ialomiţa.

Serviciul Judeţean de Ambulantă Ialomiţa are 67 de şoferi şi 31 de maşini de salvare, iar în fiecare lună se cheltuiesc aproximativ 120.000 lei pentru carburant.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Mihai Stoica a dat cărțile pe față după ce Florin Tănase nu și-a prelungit contractul cu FCSB: ”Îmi doresc jucători super motivați”
Capital.ro
Benzina și motorina s-au scumpit din nou. Cât costă un litru de carburant astăzi, 26 iunie
Playtech.ro
VIDEO Cele mai afectate etaje ale unui bloc-turn în timpul cutremurelor din Venezuela. Imaginile filmate arată unde s-au produs cele mai mari distrugeri
Adevarul
Cum arată fostul combinat Phoenix, mândria pierdută a Băii Mari. Coșul înalt de 350 de metri veghează peste zona interzisă
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
De la Champions League la agricultură: investiția bio prin care Ciprian Tătărușanu și-a pregătit viața după fotbal
MediaFlux
Horoscop 26 iunie. Vineri cu ghinion pentru mai multe zodii
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?