SCENE ŞOCANTE. Avion în flăcări, rupt în două, după ce a ieşit de pe pistă VIDEO

Un avion de linie aparţinând companiei Pegasus s-a rupt după ce a ieşit de pe pista de aterizare, miercuri, la Istanbul. Incidentul s-a soldat cu un mort şi mai mulţi răniţi, anunţă presa turcă.
Filip Stan
05 feb. 2020, 16:55
SCENE ŞOCANTE. Avion în flăcări, rupt în două, după ce a ieşit de pe pistă VIDEO

UPDATE: Trei persoane au murit, a anunțat ministrul turc al sănătății, Fahrettin Koca. 179 de persoane au fost trimise la diverse spitale, iar trei dintre ele sunt în prezent la terapie intensivă. Se pare că avionul avea la bord 183 de oameni în total, între care 175 de pasageri adulți, doi copii mici și șase membri ai echipajului, a precizat guvernatorul Istanbulului, Ali Yerlikaya, citat de CNN.

UPDATE: O persoană a murit, iar 157 de persoane sunt rănite, după ce miercuri un avion de pasageri s-a rupt în trei după o spectaculoasă ieșire de pe pistă în momentul aterizării pe Aeroportul Sabiha Gökçen din Istanbul, relatează AFP.

Avionul a ieşit de pe pista de aterizare a Aeroportului Internaţional Sabiha Gokcen din Istanbul. Apoi, fuzelajul aeronavei, aparţinând companiei aeriene private Pegasus, s-a rupt în două şi a luat foc.

Clipe de panică! Un avion plin cu cetăţeni români a aterizat de urgenţă în Polonia

Presa turcă anunţă un număr nedeterminat de răniţi, însă ministrul transporturilor, Cahit Turhan, a anunţat pentru postul naţional de televiziune TRT că nimeni nu a murit. La bordul aeronavei se aflau 177 de pasageri şi şase membri ai echipajului, potrivit lui Cahit Turhan.

Încă o tragedie aviatică, în Afganistan. La bord se aflau 83 de persoane. Controverse privind proprietarul avionului prăbuşit

Avionul, care venea de la Izmir (vestul Turciei), pare că a ieşit de pe pistă din cauza unei ploi puternice. Incendiul care a izbucnit după accident a fost controlat de către pompieri.

Aeroportul Sabiha Goken a fost închis, iar toate zborurile au fost redirecţionate către Aeroportul Internaţional Istanbul.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Tensiune în Giulești! Rapid vrea să scape de Marian Aioani și Cristi Manea! Dan Șucu nu i-a mai plătit de două luni
Capital.ro
Vladimir Putin ar vrea să trăiască veșnic. A investit peste 25 miliarde de dolari în tehnologii SF, dar și transplanturi de organe de la porci la oameni
Playtech.ro
Ce nu trebuie să faci niciodată dacă vezi un urs aproape de casă
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este băiețelul care și-a pierdut viața în timp ce se afla pe un tobogan gonflabil, în Satu Mare. Părinții sunt devastați
iamsport.ro
Fostul finanțator din Liga 1 îl distruge pe Pancu: ”Trădător de club, circar, bufon! Nu are nicio jenă să se mângâie singur”
MediaFlux
Ce se întâmplă cu pensiile virate pe card. Casa de Pensii explică totul pentru pensionari
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți