Scene ŞOCANTE în Brazilia. S-a tras cu Kalaşnikovul pe teren, în plin meci VIDEO

CM 2014. Cu mai puţin de o lună înainte de startul Campionatului Mondial de Fotbal, securitatea în Brazilia este una dintre marile probleme.
Daniel Spătaru
14 mai 2014, 15:06
Scene ŞOCANTE în Brazilia. S-a tras cu Kalaşnikovul pe teren, în plin meci VIDEO

CM 2014. Cu 29 de zile înainte de startul Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia, un clip înregistrat la un meci de fotbal dintr-o suburbie a oraşului Rio de Janeiro este de natură să şocheze şi să sperie. După un gol marcat din penalty, o mică parte a suporterilor prezenţi în spatele porţii unde s-a executat lovitura de la 11 metri au început să tragă cu arme AK-47.

Citeşte şi Iubita unui IMPORTANT fotbalist francez e REVOLTATĂ: F…k France, F…k Deschamps!

Îmbrăcaţi în tricouri ale naţionalei de fotbal a Braziliei, „bandiţii”, aşa cum au fost ei numiţi de presa locală, au tras în aer aproximativ o jumătate de minut. Acest clip relansează dezbaterile asupra securităţii în Brazilia, pe durata celui mai mare eveniment sportiv al anului.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Scene teribile în Mexic! Un cadavru a fost descoperit lângă baza în care Iranul se pregătește pentru Cupa Mondială
Capital.ro
Regula care poate aduce bani în plus la pensie. Totul începe cu 100 de lei pe lună. Dan Sulică: Este aur curat
Playtech.ro
Cum afli dacă ai datorii la ANAF înainte să primești o somație. Verificarea durează doar câteva minute
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Nu Hagi, Balaci sau Dobrin! Liță Dumitru, fără echivoc: ”El a fost cel mai mare fotbalist pe care l-a avut România. Valoare mare de tot”
MediaFlux
Anunțul momentului făcut de președintele României!
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți