Scene şocante pe terenul de tenis. În culmea furiei, Stefano Tsitsipas şi-a rănit tatăl VIDEO

Scene de groază pe terenul de tenis, cu Stefanos Tsitsipas în rolul principal. Grecul, numărul 6 în clasamentul ATP, şi-a ieşit din fire în timpul meciului cu Nick Kyrgios şi şi-a rănit tatăl.

07 ian. 2020, 13:29

Incidentul s-a consemnat la finalul primului set, pe care Kirgyos l-a câştigat la tie-break. Într-o primă fază, tatăl lui Tsitsiipas a apucat să se ferească de lovitura fiului, însă a doua oară el a fost lovit şi rănit la braţ. Jucătorul nu a putut fi potolit nici de intervenţia mamei, care a coborât din tribună şi a început să ţipe la fiul ei.

Citeşte şi Şoc în sport! Partenerul de dublu al lui Roger Federer, doi ani de închisoare cu suspendare dupa ce a violat o jucătoare de tenis

În al doilea set, Stefanos a avut o altă izbucnire: a trimis o minge nervos spre banca sa, iar Julia Apostoli, mama lui Tsitsipas, a intervenit iarăși energic pentru a-și calma fiul. Nervii nu l-au ajutat pe grec în timpul partidei, el pierzând meciul cu Nick Kyrgyos în trei seturi, scor 6-7, 7-6, 6-7.