Scor de maidan. Bayern Munchen a câştigat un meci cu 23-0

Bayern Munchen a zdrobit echipa de amatori FC Rottach-Egern cu 23-0, într-un meci amical.

09 aug. 2019, 07:25

Campioana Germaniei la fotbal, Bayern Munchen, a zdrobit echipa de amatori FC Rottach-Egern cu un scor fără drept de apel, 23-0, într-o partidă amicală, la un an după ce i-a administrat un scor de 20-2, informează AFP.

Acest festival ofensiv îi are ca autori pe Corentin Tolisso (cvadruplă), Robert Lewandowski, Leon Goretzka, Thomas Muller şi Kwasi Otschi Wriedt, fiecare cu câte trei goluri, Renato Sanches (două), Leon Dajaku, Serge Gnabry, Sarpreet Singh, Alexander Nollenberger, la care se adaugă autogolul lui Lars Dietrich.

Antrenorul Niko Kovac a efectuat 10 schimbări după pauză, oferindu-i primele minute de joc fundaşului francez campion mondial Lucas Hernandez la gruparea bavareză.

Bayern Munchen joacă luni cu Energie Cottbus (Divizia a 3-a) în Cupa Germaniei, competiţie unde este deţinătoarea titlului.