Scorul serii în Liga Europa. O echipă a câştigat cu 9-2, în minutul 58 era 8-0 VIDEO

Debrecen a reuşit scorul serii în Liga Europa, învingând cu scorul de 9-2 formaţia letonă Skonto Riga, în returul jucat joi seara, în Ungaria. În tur, scorul fusese egal, 2-2.

23 iul. 2015, 18:29

Debrecen s-a clificat în turul trei preliminar cu scorul general de 11-4, în faţa letonilor de la Skonto Riga. Maghiarii au abătut o ploaie de goluri asupra adversarilor lor în returul din Ungaria, iar dacă la pauză scorul era 5-0, în minutul 58 tabela arăta deja 8-0.

Golurile gazdelor în partida retur au fost marcate de Tisza (7, 45+2), Balogh (12), Sidibe (29, 31), Brkovic (51), Szakaly (54), Bodi (58) și fostul jucător de la U Cluj Castillon (70). Letonii au marcat prin Gutkovskis (59) și Rode (65).

Oaspeții au încheiat meciul în 10 oameni, după eliminarea lui Kovalovs (80). În turul următor, Debrecen va juca împotriva norvegienilor de la Rosenborg.