Scrisoare emoționantă a unei fetițe de opt ani pentru Moș Crăciun: „Poți să-l faci pe COVID să-și facă bagajele și să plece pentru totdeauna?”

Pandemia de coronavirus ne-a schimbat tuturor viețile și toți oamenii își doresc să scape cât mai repede de ea. Însă, e destul de neobișnuit să vezi că un copil îi cere acest lucru lui Moș Crăciun printr-o scrisoare.
Claudia Simion
06 dec. 2020, 18:50
Scrisoare emoționantă a unei fetițe de opt ani pentru Moș Crăciun:
Scrisoare emoționantă a unei fetițe de opt ani pentru Moș Crăciun: „Poți să-l faci pe COVID să-și facă bagajele și să plece pentru totdeauna?”

O fetiță de opt ani știe exact ce își dorește de la Moș Crăciun: COVID să își facă bagajele și să plece cât mai departe.

Zoey Thompson, în vârstă de opt ani, i-a scris o scrisoare Moșului și i-a spus tot ce-și dorește anul acesta de Crăciun. Pe lângă jucării, un hoverboard și mâncare, fetița l-a rugat să facă pandemia de COVID să dispară.

„Te rog, pot să primesc păpuși, un hoverboard în orice culoare vrei, dacă ai timp să-l faci. Te rog, pot să primesc Cry Baby Doll și Dig Up Monsters și o mașină de cusut fiidcă aș vrea să îmi fac câteva rochițe. Și lego cu Harry Potter și păpuși LOL.

Încă un lucru te rog, Moșule. Poți să-l faci pe COVID să-și facă bagajele și să plece pentru totdeauna? Crăciun fericit, Moșule”, a scris fetița în scrisoarea ei, potrivit Metro.

Mama copilei a spus că de când a învățat să scrie, Zoey îi tot trimite lui Moș Crăciun scrisori. „E trist ce a scris legat de coronavirus, dar scrisoarea e chiar haioasă în rest”, a spus mama acesteia.

Peste 67 de milioane de infectări cu COVID la nivel mondial

La nivel mondial, în momentul de față, bilanțul total al infectărilor de COVID a ajuns la 67,108,750. De asemenea, 1,538,194 de persoane au murit și 46,423,648 s-au vindecat.

SUA, India și Brazilia sunt cele mai afectate zone din lume. În ceea ce privește țările din Europa, Franța, Marea Britanie și Italia se confruntă cu cea mai dificilă situație. În Franța au murit până acum 54.981 de oameni, în UK 61,245, iar în Italia 59,514.

În România, până astăzi, au fost confirmate 513.576 de infectări, iar 405.612 de pacienți au fost vindecați. Până astăzi, 12.320 de persoane diagnosticate cu infecție cu SARS – CoV – 2 au decedat.

DailyBusiness
CNN: Iranul vine cu o cerere nouă de a pune capăt războiului – ce i-ar putea aduce miliarde
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Oficial FRF: “Resuscitarea lui Mircea Lucescu nu a funcționat primele 30 secunde! Doctorul Stamatescu și maseurul Bamse i-au salvat viața, cu adevărat!”
Capital.ro
Adoptarea euro. 91% din numerarul național a fost retras. Anunț oficial al Băncii Naționale a Bulgariei
Playtech.ro
Cele mai poluate cartiere din Bucureşti, surprinzătoare. Capitala depăşeşte chiar şi de patru ori valorile maxime recomandate de OMS
Adevarul
Pașaportul românesc, mai puternic decât cele eliberate de SUA, Marea Britanie și Australia. În ce state pot românii să călătorească fără viză
wowbiz.ro
Mircea Lucescu, noi detalii despre starea lui de sănătate! Motivul pentru care selecționerului i s-a făcut rău: „Am simțit că nu mai pot respira”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă în județul Mureș! Două fetițe, de 4 și 5 ani, au dispărut din curtea locuinței, iar autoritățile solicită sprijinul cetățenilor pentru găsirea lor
iamsport.ro
Acord pentru ca Ion Țiriac să investească la Brașov. Suma este considerabilă
MediaFlux
Românii care ar putea fi scutiți de la TVA-ul și accizele pentru carburanți
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj