Se dau mii de euro! O rețea de supermarketuri din România oferă premii substanțiale pentru clienții fideli. Când sunt anunțați câștigătorii

O rețea importantă de supermarketuri, foarte populară în România, oferă premii substanțiale pentru clienții fideli, printre care unul de 10.000 de euro!
Irina Dumitrescu
08 feb. 2025, 12:52
Se dau mii de euro! O rețea de supermarketuri din România oferă premii substanțiale pentru clienții fideli. Când sunt anunțați câștigătorii

Este vorba despre retailerul german Lidl, care a pus la bătaie premii substanțiale, printre care și unul de 10.000 de euro.

Clienții magazinelor Lidl au avut ocazia de a intra în cursa pentru premiile Lidl în perioada 6 ianuarie – 2 februarie, iar zilele acestea urmează să fie anunțat marele câștigător, notează bugetul.

Fondul total de premii al acestei campanii este de 288.621 de lei fără TVA. Vor fi acordate un premiu de 10.000 de euro, trei premii de câte 2.000 de euro fiecare și 1.000 de cupoane de 200 de lei prin Lidl Plus.

Pentru a participa la campanie, clienții au făcut, la orice magazin Lidl din România, sesiuni de cumpărături de minimum 100 de lei pe un singur bon fiscal. Nu s-au luat în calcul bonurile cumulate.

Citește și Maria Ciobanu, alături de fiica ei la Ateneul Român. Soprana Leontina Văduva a izbucnit în lacrimi când și-a văzut mama: „Una dintre cele mai emoționante seri”

A doua condiție a fost scanarea aplicației Lidl Plus la cumpărături. La fiecare sută de lei plătită, clienții au primit un punct în aplicație, iar acumularea a minimum șase puncte a însemnat intrarea în cursa pentru premii.

Cu cât un client a acumulat mai multe puncte, cu atât i-au crescut șansele de a câștiga. De pildă, 12 puncte adunate însemnau două șanse la premii.

Odată ce acumula șase puncte, clientul trebuia să apese în aplicație butonul ”Trimite participare”, având posibilitatea să facă asta, pentru o șansă în plus, la oricare nouă serie de câte șanse puncte acumulată.

În campanie au fost acceptate toate produsele, mai puțin țigările, laptele pentru bebeluși, țuica sau palinca. Nu a intrat în valoarea minimă de 100 de lei nici taxa pentru SGR.

Lidl îi va anunța pe câștigători pe telefonul mobil, prin intermediul aplicației.

Citește și Ai în casă un telefon mobil vechi? Te poate umple de bani dacă îl vinzi! Suma uriașă plătită pentru primul model de iPhone

DailyBusiness
Cluj: Aproximativ 1.700 de posturi ar putea fi reduse în administrațiile locale
Spynews
Oana Ciocan nu-l mai vrea pe Jador în viața ei? Mesaj cu subînțeles: „Am renunțat...”
Fanatik.ro
Mircea Lucescu s-a decis: Ionuț Radu, înlocuit cu Laurențiu Popescu la naționala României. Portarul vine din vacanță direct în cantonament
Capital.ro
Regulă nouă la bancă. Se fac verificări suplimentare. Tranzacțiile, retragerile și plățile cu cardul, în vizorul băncii
Playtech.ro
Când se plantează, de fapt, roșiile. Greșeala pe care mulți o fac primăvara
Adevarul
Electrocutați și forțați să lupte între ei până la moarte. Noi dovezi arată cum comandanții lui Putin își torturează propriii soldați
wowbiz.ro
Elena Gheorghe a anunțat despărțirea în lacrimi! Artista trece prin momente dificile: „Astăzi ne luăm rămas-bun”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
ULTIMĂ ORĂ! Toate zborurile au fost ANULATE până la Paște... Vezi mai mult
iamsport.ro
Controversatul milionar care a candidat la președinția României și-a închis afacerea dintr-un motiv uluitor: ”Am rămas pe stradă!”
MediaFlux
Horoscopul iubirii pentru săptămâna 23–29 martie 2026. Zodiile care se vor îndrăgosti
stirilekanald.ro
Rusia ar fi vrut să orchestreze o tentativă de asasinat asupra lui Viktor Orban pentru a-l ajuta să câștige alegerile
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj