Sebastian Papaiani: Filmele noastre de acum nu spun nimic, sunt de căcat

ActorulSebastian Papaiani nu este deloc încântat de producţiile cinematografice din zilele noastre. El aruncă vina filmelor proaste pe regizori, principalii vinovaţi.
Romania TV
21 iun. 2012, 14:37
Sebastian Papaiani: Filmele noastre de acum nu spun nimic, sunt de căcat

Sebastian Papaiani încurajează tinerii actori români, însă consideră că regizorii fac nişte filme care nu îi pun în valoare pe cei care joacă în ele.

„La vârsta de 62 de ani, o directoare de la Teatrul Odeon şi-a permis să mă dea afară şi să mă pensioneze. A făcut din mine un actor care nu vrea să mai ştie de niciun actor. Mi-a pierit pofta de a vedea sau a face film. Îmi plac filmele de la televizor, dar cele pe care le văd cu românii noştri, să mă ierte luminăţia vieţii cinematografice, sunt de c…t. Asta e părerea mea. Filmele noastre de acum nu spun nimic, sunt de căcat. Filme de căcat, cu actori ca lumea. Filmul nu este făcut de actor, ci de regizor”, a spus Sebastian Papaiani pentru evz.ro.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Dronele FBI au ajuns în mâinile teroriștilor. Amenințare pentru Cupa Mondială: ”Chiar nu ne plac unele dintre echipe”
Capital.ro
Amenzi de 12.000 de lei pentru românii care fac asta în propria curte sau apartament. Noile sancțiuni au intrat în vigoare
Playtech.ro
Unde sunt cele mai ieftine apartamente din Europa. Topul orașelor care atrag tot mai mulți cumpărători
Adevarul
Pîslaru: 40% dintre români la vârsta activă nu lucrează - și cel mai greu abia urmează, când se pensionează decrețeii
wowbiz.ro
Ultimele imagini cu saxofonistul Memiș Selciuc în viață! Ce a apucat să spună înainte să se prăbușească: „Cine știe când…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Carnagiu pe autostrada M1 din Ungaria. Opt persoane și-au pierdut viața după ce un șofer ar fi adormit la volan, iar un microbuz s-a lovit de un convoi
iamsport.ro
Domeniul în care și-a pierdut banii fostul campion cu FCSB: ”E cam grav ce s-a întâmplat”
MediaFlux
SUA ne lasă în pericol în fața atacurilor Rusiei! Decizia lui Trump privind Europa
stirilekanald.ro
VIDEO PNL a decis să nu susțină guvernul Tomac. Ilie Bolojan: „Nu are puterea să continue reformele necesare”
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți