Şefii serviciilor de informaţii din ţările NATO au discutat despre combaterea atacurilor cibernetice şi a dezinformării

Şefii organizaţiilor civile, militare, de intelligence şi de securitate aliate s-au întâlnit la Bruxelles, la sediul NATO, pentru discuţii privind combaterea dezinformării, a atacurilor cibernetice şi a mijloacelor tradiţionale de spionaj, informează SRI într-un comunicat.
Romania TV
04 dec. 2018, 14:17
Şefii serviciilor de informaţii din ţările NATO au discutat despre combaterea atacurilor cibernetice şi a dezinformării

Conferinţa, care a avut loc pe 29 noiembrie, a fost deschisă de secretarul general al Alianţei Nord-Atlantice, Jens Stoltenberg, împreună cu preşedintele român al Comitetului de informaţii civile al NATO şi preşedintele canadian al Comitetului militar de informaţii.

Potrivit SRI, oficialii serviciilor de informaţii aliate au aprobat cadrul pentru înfiinţarea unei Academii de Informaţii NATO şi au discutat cu serviciile partenere şi cu Uniunea Europeană despre tehnologiile emergente care au impact asupra intelligence-ului şi asupra cooperării dintre NATO şi UE.

DailyBusiness
FMI și Banca Mondială revizuiesc drastic prognozele pentru România. Creștere economică aproape înjumătățită în 2026
Spynews
Cântăreț celebru, arestat după ce o fată dezmembrată a fost găsită în portbagajul mașinii lui! Fanii sunt în stare de șoc
Fanatik.ro
Unde a fost surprins Laurențiu Reghecampf la revenirea în România. Antrenorul a fost însoțit de Corina Caciuc
Capital.ro
Limită pentru plățile cash. Ordin de la UE. Reguli obligatorii începând cu 2027
Playtech.ro
Ce nu au voie să facă femeile în Grecia: Amenzile sunt de mii de euro, multe românce nici nu ştiu de restricţii
Adevarul
Masacru în SUA: opt copii uciși într-un atac armat în Louisiana. Atacatorul, împușcat mortal de poliție
wowbiz.ro
Valentin Sanfira vine cu o „replică” zguduitoare. Ce a apărut pe pagina artistului la scurt timp după ce Codruța a vorbit despre divorț : „Mă știu curat și drept”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un microbuz plin cu copii s-a ciocnit violent cu un autoturism, în județul Mureș. Zece persoane au ajuns la spital
iamsport.ro
Momentul care i-a rupt sufletul în două Nadiei Comăneci: ”Dacă ar fi știut mama, ar fi intrat într-o panică de nedescris” 
MediaFlux
Bani în plus pentru pensie. Cum se poate obține o sumă considerabilă
stirilekanald.ro
Rusia va plăti despăgubiri după ce a doborât un avion de pasageri cu 67 de oameni la bord
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj